NBA: Majami "pao", San Antonio lider Zapada

Niz Lebrona i drugova kod kuće prekinuo Memfis – 82:97. I Lejkersi izgubili kao domaćini. San Antonio se popeo na vrh Zapada.

NBA: Majami "pao", San Antonio lider Zapada Izvor: MONDO

Majami je izgubio kao kuće poslije 17 uzastopnih pobjeda. Poraz mu je nanio Memfis – 97:82.

Da će Lebron i društvo imati tešku noć, vidjelo se već poslije prve četvrtine koju su gosti dobili rezultatom 25:12. Domaćin, koji je u tom periodu izgubio čak 11 lopti, nije uspio da se oporavi od tog udarca.

Od sedmorice igrača Memfisa sa dvocifrenim košgeterskim učinkom, najefikasniji je bio Rudi Gej sa 17. Zek Rendolf je sa klupe dodao po 14 poena i skokova. Na drugoj strani, Lebron Džejms je dao 21 poen i imao po šest skokova i asistencija, Dvejn Vejd se zaustavio na 20 poena, a Kris Boš na 19.

Majami, kome je ostalo 12 utakmica do kraja regularnog dijela sezone, sada ima skor 39-15, a lider Istoka Čikago 43-13. Pred Bulsima je još deset mečeva.

I Lejkersi su poraženi na svom parketu. Pobijedio ih je Hjuston – 112:107.

Najzaslužniji za uspjeh "raketa" bili su Goran Dragić sa 26 poena i 11 asistencija i Luis Skola koji je deset od ukupno 25 poena postigao za dva i po minuta u poslednjoj dionici.

Endrju Binam je za Lejkerse ubacio 19 poena, uz sedam skokova za 31 minut. Međutim, on je napravio dvije tehničke greške, jednu krajem treće četvrtine, a drugu početkom četvrte.

Kevin Durant je pogodio 44 poena, ali je Oklahoma izgubila. Deni Grejndžer je sa 13 poena u poslednjem kvartalu (ukupno 26) zaslužan što je Indijana ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu – 103:98.

Pomogli su mu Roj Hibert sa 21 poenom i 12 skokova, Dejvid Vest sa 14 poena i Pol Džordž, koji je pored osam poena ostvario i rekord karijere po broju skokova – 16. Pejsersi su tako dobili osmu od poslednjih deset utakmica.

San Antonio (39-14) je iskoristio neuspjeh Oklahome (40-15) da se popne na prvo mjesto Zapada. „Mamuze“ su bile bolje od Nju Orleansa 128:103.

Tim Dankan je dao 19 poena u desetoj "vezanoj" pobjedi San Antonija. Manu Đinobili i Peti Mils dodali su po 14. Igrači sa klupe dali su čak 89!

Lamarkus Oldridž donio je pobjedu Portlandu u svom rodnom gradu Dalasu. Nedavno su isti rivali igrali dva produžetka i tada su bolja bila „divlja telad“. Sada se igrao samo jedan, a Oldridž je bio precizan sa zvukom sirene – 99:97.