NBA: "Dabl-dabl" Jana Veselija

Čeh odigrao najbolju partiju u SAD. San Antonio poražen u Juti, poslije 11 utakmica.Keneta Farijed ušao u istoriju.

NBA: "Dabl-dabl" Jana Veselija  Izvor: MONDO

Jan Veseli odigrao je najbolju utakmicu od kako je otišao iz Srbije.

U pobedi Vašingtona nad Šarlotom postigao je 11 poena i uhvatio 11 lopti.

Najbolji u njegovoj ekipi bio je Džordan Kroford (20 poena), a dobru partiju pružio je i Džejms Singlton (18, 12 skokova).

POPOVIĆ "ŽRTVOVAO" POBJEDNIČKI NIZ

Serija dobrih rezultata i vezanih pobjeda dovela je Spurse u lagodnu poziciju pred borbu za mjesta u plej-ofu, pa su sebi dopustili luksuz da u Solt Lejk Sitiju igraju bez Tima Dankana, Manua Đinobilija i Tonija Parkera.

Ekipa Tajrona Korbina iskoristila je njihov odmor i u Solt Lejk Sitiju uzvratila "mamuzama" za nedeljni poraz - 91:84.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je bek Dejvid Heris, sa 25 poena, od kojih 11 vezanih u posljednjoj četvrtini.

Kod gostiju su najbolji bili Tijago Spliter i Gari Nil, sa po 14 poena, ali nisu uspjeli da spriječe veoma važan trijumf domaćina pred završnicu regularnog dijela sezone.

"Pobijedili su nas u nedelju su sa 10 poena razlike, htjeli smo da im uzvratimo", rekao je igrač domaćih Gordon Hejvord.

RAKETE VISOKO LETE

Hjuston Roketsi ostvarili su četiri uzastopne pobjede. Posljednju na gostovanju Portlandu - 94:89.

Goran Dragić bio je najbolji igrač gostiju i postigao 22 poena. Poslije meča bio je oduševljen.

"Četiri pobjede u nizu!!!! Sjajan meč. Igrali smo kao tim, teško će nas neko zaustaviti", napisao je Slovenac poslije izlaska iz svlačionice na Twitter profilu.

Dobru partiju pružili su i Čejs Badinžer (15 poena) i Markus Kembi (9, 9 skokova).

DENVEROV RUKI UŠAO U ISTORIJU

Ruki Denvera Kenet Farijed bio je najbolji igrač Nagetsa u ubjedljivoj pobjedi nad Golden Stejtom - 123:84. Za 24 minuta postigao je 27 poena, uz 17 skokova.

Takvim učinkom ušao je i u istoriju Denvera i čitave lige. U klubu je zabilježeno da je prvi igrač koji je u debitantskoj godini ostvario takav učinak, a NBA statističari konstatovali su da je prvi koji je uspio da ostvari takav skor za manje od 25 minuta u igri.

"U prošloj utakmici postigao sam samo jedan poen i uhvatio četiri lopte. To nije bila moja igra. Veoma sam energičan momak. Mnogo skačem. Atleta sam i mogu da uradim mnogo stvari kako bih pomogao timu da pobijedi. Posljednji put kada sam igrao nisam uradio ništa i protiv Golden Stejta sam samo želio da uradio svoj dio posla i zaustavim Dejvida Lija", rekao je Farijed poslije utakmice.

I uspio je u tome. Krilni centar "ratnika" postigao je deset poena uz tri skoka i tri asistencije. Nešto bolji je bio njegov saigrač Klej Tompson, sa 17 poena.

MARK GASOL OSVETIO BRATA

Mnogo je bilo priče o zakucavanjima Blejka Grifina preko Poa Gasola. Neki su tvrdili da su sudije dopustile zvijezdi Klipersa pregrubu igru pod protivničkim košem, a neki da je Španac jednostavno previše "svilen" da ga zaustavi.

Klipersi su u ponedeljak uveče došli u Memfis i pretrpili poraz 85:94, uz sjajnu rolu Marka Gasola.

Španac je postigao 18 poena, osam skokova i sedam asistencija. U poraženoj ekipi najbolji je bio Kris Pol, sa 21 poenom, a pratio ga je Grifin sa 19.

Duel je bio veoma uzbudljiv, a sigurno je poslužio stručnim štabovima da još bolje sagledaju snagu najvjerovatnijeg rivala u prvoj rundi plej-ofa.

PEKOVIĆEVIH 11 POENA U PORAZU MINESOTE

Bivši centar Partizana nije uspio da spriječi ubjedljiv poraz "vukova" od Feniksa - 90:114.

Igrao je 29. minuta, postigao 11 poena, uz dvije uhvaćene lopte. Kevin Lav bio je uobičajeno dobar, sa 25 poena i 13 skokova, ali ni on nije uspio da zaustavi "sunca", predvođena Markifom Morisom (21, 6 sk) i Šenonom Braunom (17, 7 sk).

Srpski internacionalac Darko Miličić nije bio u konkurenciji za tim zbog povrede.