KLS: Voša se ne šali - pao Partizan m:ts!

Šampion Srbije poražen u Novom Sadu 95:85, a Radnički iz Kragujevca slavio u Vršcu 91:80. Prva pobjeda Mege - u gostima protiv BKK Radničkog.

KLS: Voša se ne šali - pao Partizan m:ts! Izvor: MONDO

Partizan mt:s doživio je i drugi uzastopni poraz na gostovanjima u Superligi Srbije!

Dok su crno-bijeli u Kragujevcu imali pobjedu u džepu, protiv Vojvodine su veći dio meča proveli u podređenom položaju i bodovi su zasluženo ostali u maloj dvorani Spensa - 95:85 (23:19, 31:26, 16:23, 25:17).

Vojvodina se tako izjednačila sa šampionom na vrhu tabele (4-2), isti skor ima i Radnički iz Kragujevca, a imaće ga i pobjednik utakmice Crvena zvezda Diva - Radnički FMP u četvrtak uveče.

Teško da se navijači crno-bijelih sjećaju utakmice u domaćim takmičenjima, u kojoj su posljednje vođstvo imali sredinom prve četvrtine!

Vojvodina je igrala svoju igru, više lopti ukrala (15) nego što ih je izgubila (12), nadskakala je Partizan i postigla mnogo više lakih poena.

Ekipu Siniše Matića predvodili su iskusni bek Radovan Marković sa 24 i centar Duško Bunić sa 18 poena, a dvocifren učinak imali su još Strahinja Milošević (12) i Ognjen Kužeta (11).

Kod gostiju su najefikasniji bili Dominik Džejms sa 23, Milan Mačvan sa 20 i Miroslav Raduljica sa 19. Marko Čakarević je šest od svojih devet poena ubacio trojkama u finišu prvog poluvremena i osim njega više niko u Partizanu nije bio vrijedan pomena.

Zanimljivo je da se čak trojica važnih igrača iz rotacije - Lučić, Katić i Kecman - uopšte nisu upisali u listu strijelaca!

Voša je seriju pobjeda produžila na četiri meča, u kojima njena koš-razlika iznosi fenomenalnih "plus 70".

Trojkom Stojačića u 15. minutu vodila je 39:25, crno-bijeli su do odlaska na odmor uhvatili priključak, a krajem treće i početkom četvrte dionice uspjeli da izjednače (68:68, 70:70), ali ne i da pređu u vođstvo.

"Lale" su odgovorile serijom od 10:1 i košarkaši Partizana poslije dužeg vremena su odigrali opuštenu završnicu, ali tako da su oni tim u podređenom položaju!

Radnički iz Kragujevca do sada je tim sa najvećim oscilacijama, kako u okviru šest odigranih kola, tako i u sklopu svake utakmice pojedinačno.

Sastav Miroslava Mute Nikolića nastavio je da ide od sjaja od očaja i protiv Hemofarma u Vršcu, a Boris Bakić pobrinuo se da standardni učesnik ABA lige ne doživi neuspjeh poput onog u subotu u Železniku - 91:80 (22:24, 18:21, 30:17, 21:18).

Hemofarm je riješio u svoju korist prvo poluvrijeme, imao 55:46 i 60:52 sredinom trećeg perioda, kada je Bakić poveo goste u seriju od 15:0.

Nalet Radničkog nastavljen je i u posljednjoj četvrtini, pa je poslije trojke Bakića za 79:63 u 34. minutu, bilo nevjerovatnih 27:3 za osam minuta igre...

Od srijede više nema ekipa bez pobjede, pošto je Mega Vizura u završnici "pregazila" BKK Radnički i stigla do preokreta u Šumicama - 83:90 (27:18, 20:23, 23:21, 13:28).

"Krstaši" su postigli 13 trojki, ali iz čak 38 pokušaja, dok su gosti preko visokog Čantekina i bekovskog trija Milisavljević (17 poena) - Miljenović (12) - Jaramaz (19) skoro svu štetu Radničkom napravili koševima iz reketa.

Crvena zvezda Diva - Radnički FMP 19.00

TABELA: Partizan 4-2, Vojvodina 4-2, Radnički KG 4-2, Crvena zvezda 3-2, Radnički FMP 3-2, BKK Radnički 3-3, Hemofarm 1-5, Mega Vizura 1-5.