KLS: Srpski šampion lako sa Hemofarmom

Košarkaši Partizana mt:s bez mnogo problema pobijedili Vrščane - 83:48, u vanredno odigranom meču 9. kola. Samo četiri poena gostiju u prvoj četvrtini.

KLS: Srpski šampion lako sa Hemofarmom Izvor: MONDO

Ekipa Vlade Jovanovića nije imala mnogo problema da u svojoj dvorani savlada Hemofarm i ostvari peti superligaški trijumf.

Mladi stručnjak govorio je uoči gostovanja Hemofarma da njegov tim može i mora da podigne formu, a igrači su mu odgovorili na pravi način.

Pobijedili su Hemofarm, a nekada velikom rivalu dozvolili da u uvodnom kvartalu meča postigne tek četiri poena. Sasvim je jasno da je u tom periodu i riješen meč.

Svi igrači šampiona postigli su poene sem Milana Mačvana. Najefikasniji je bio Vladimir Lučić sa 15 poena, a pratio ga je Danilo Anđušić sa tri manje.

U gostujućem timu najmanje loš bio je Boris Lalović sa 12 postignutih poena.

PARTIZAN MT:S Kecman 5, Raduljica 7, Lučić 15, Milosavljević 10 (8sk), Bogdanović 10, Katić 4, Bešović 6, Čakarević 5 (6sk, 5as) , Džejms 7 (5as), Mačvan, Anđušić 12 (4as), Bertrans 2 poena.

HEMOFARM: Dangubić 5, Lambić, Cvetanović, Krstić 6, Mitrović 6, Otašević 3, Gagić 2 (6 sk), Šutalo 2, Bakić, Lalović 12, Jeremić 8, Milošević 4 poena

Domaći su počeli furiozno, prije svega u odbrani, pa su gostima dozvolili da prve poene postignu tek u sedmom minutu, košem iskusnog Borisa Lalovića.

Za to vrijeme pogađali su Raduljica, Bertrans i Džejms, pa su već poslije prve četvrtine stvorili prednost od osam poena, koju su do kraja samo povećavali.

Košarkaši Nebojše Bogavca shvatili su da će doživjeti totalni rezultatski brodolom krajem treće četvrtine, kada je Marko Čakarević pogodio uz faul za 57:26. Crno-bijeli su u posljednjoj dionici nastavili da pogađaju do konačnih "plus 35".

TABELA Partizan mt:s 5-2, Vojvodina 4-2, Crvena zvezda DIVA 4-2, Radnički KG 4-2, BKK Radnički 3-3, Radnički FMP 3-3, Hemofarm 1-6, Mega Vizura 1-5.

Ova utakmica 9. kola odigrana je ranije zbog odlaska crno-bijelih na završni turnir regionalne lige.