LIGA 6: Bosna tone, Široki teroriše

Sarajevska Bosna upisala je i sedmi poraz u "Ligi 6" Bosne i Hercegovine u košarci, a Široki nastavio teror na domaćim parketima.

LIGA 6: Bosna tone, Široki teroriše Izvor: MONDO

U srijedu uveče, mjeru "studentima" uzela je ekipa Čapljine rezultatom 91:79 u okviru osmog kola.

Čapljinci su zabilježili treću pobjedu u Ligi 6 i ostali u trci za fajnal-for, a do slavlja ih je predvodio dvojac sa dabl-dabl učinkom - Marko Jagodić Kuridža (27 poena, 15 skokova) i Jozo Brkić (16 koševa, 14 skokova).

U sarajevskom taboru bolji od ostalih bili su Sindis Demić sa 24 pogotka i Eldin Čamdžić sa 14 koševa.

Mladost je u srijedu uveče dočekala šampiona BiH, ekipu Širokog, ali nije uspjela da napravi iznenađenje - 55:87.

Već u prvom periodu, gosti sa Pecare stekli su +10 (23:13), da bi do isteka poluvremena prednost tima Ivana Velića narasla na +28 (22:50) čime je meč praktično bio odlučen.

Do kraja, ekipa Gorana Sladojevića je posebno u trećem periodu pružila odličnu partiju, ali više od ubjedljivog poraza nije mogla.

Kolman Kolins sa 17 i Jakov Vladović sa poenom manje predvodili su Širokobriježane, dok je u timu iz Mrkonjić Grada odskočio jedino Igor Bijelić sa 14 koševa.

Košarkaši Igokee bez većih problema su u utorak savladali Vardu (75:48) i upisali sedmu pobjedu u Ligi 6.

Gosti iz Višegrada dobro su se držali u prvih 30 minuta, ali su u posljednjoj četvrtini položili oružje pred "igosima" 48:75. Aleksandrovčane su do trijumfa nosili Milan Dozet sa 15 poena, Nenad Šulović sa dva koša manje uz sedam skokova, te Miloš Komatina sa 10 pogodaka i šest uhvaćenih lopti.

Kod Višegrađana niko nije ostvario dvocifreni košegeterski učinak, a najbliži sa devet poena bio je Ivan Mičeta.

Liga 6, osmo kolo

Čapljina - Bosna 91:79
Mladost - Široki 55:87

U utorak
Igokea - Varda 75:48

TABELA: Široki 8-0, Igokea 7-1, Varda 3-5, Čapljina 3-5, Mladost 2-6, Bosna 1-7.