LIGA 6: Komatina brži od sirene

Okršaj Komatine i Jagodić-Kuridže dobio košarkaš Igokee koja ja slavila u Čapljini 78:76. Široki deklasirao Vardu, novi poraz Bosne.

LIGA 6: Komatina brži od sirene Izvor: MONDO

Vrlo uzbudljiv meč devetog kola Lige 6 odigrali su Igokea i Čapljina u Hercegovini, a na kraju je slavila ekipa iz Aleksandrovca 78:76.

Rezultatski neizvjesnu utakmicu do posljednjeg trnutka sekund prije kraja riješio je Komatina koji je sa 23 poena bio i najzaslužniji za trijumf Igokee.

Samo minut i devet sekundi prije kraja poslije pogotka Kovačevića za dva poena na semaforu je stajalo 76:73 za domaćin ali gosti se nisu predavali.

Joksimović je 56 sekundi prije kraja poravnao trojkom, a pola minute kasnije pokušao je istom mjerom uzvratiti Kovačević, ali bezuspješno.

Igokea je imala posljednji napad za pobjedu koji je polaganjem samo sekund prije kraja riješio Komatina za pobjedu Igokee 78:76.

Aktuelni šampion BiH Široki je upisao još jednu sigurnu pobjedu deklasiravši na Pecari Vardu rezulataom 93:67.

Mladost iz Mrkonjić Grada pobijedila je Bosnu u Sarajevu 91:85, u meču u kojem je imala konstantno vođstvo.

Na poluvremenu je ona iznosil četiri poena – 47:43, ali su gosti onda pojačali i riješili pitanje pobjednika u trećoj četvrtini poslije koje je rezultat glasio 70:58.

Najefikasniji kod Mladosti bio je Ivanić sa 19 poena, dok je kod Bosne Hadžifejzović ubacio 16 poena.