ABA: Makabi na korak od trofeja

Domaćin Fajnal fora u drugom polufinalu mnogo bolji od Budućnosti - 82:60 (17:12, 25:8, 22:18, 18:22).

ABA: Makabi na korak od trofeja Izvor: MONDO

Košarkaši Makabija po drugi put u istoriji će pokušati da osvoje pehar regionalne ABA lige.

Prethodno su kao gosti nastupali u sezoni 2002/03, kada ih je u Ljubljani pobijedio Zadar i postao šampion.

Makabi će sada imati znatno veće izglede da uspije, jer će Cedevitu dočekati pred 10.000 svojih navijača.

Učenici Dejvida Blata su poslije slabe igre u napadu u prvih pet minuta (Budućnost vodila 6:2, 10:8) brzo uspeli da povežu redove i da već u drugoj četvrtini riješe pitanje pobjednika.

Na poluvrijeme se otišlo sa vođstvom Makabija 42:20, a maksimalna prednost zabilježena je u 27. minutu - 60:29.

Najefikasniji su bili Elijahu sa 18, Lengford sa 17 i Blu sa 13 poena, dok su "dvocifreni" kod Podgoričana bili Dubljević sa 17 i Vitkovac sa 11 poena.

Finale Makabi - Cedevita zakazano je za ponedjeljak u 20.15.