NBA: U Torontu ubacili 273 poena!

U noći između ponedeljka i utorka odigrano osam utakmica, najuzbudljivije je bilo u Torontu.Povreda Pekovića.

NBA: U Torontu ubacili 273 poena!  Izvor: MONDO

Preko 18.000 navijača imalo je priliku da gleda jednu od "onih" utakmica, sa tri produžetka i ukupno 273 poena! Juti su bila potrebna tri produžetka da savlada u gostima Toronto i zabilježi prvu pobjedu na strani ove sezone.

Najviše zasluga za trijumf ide na račin Pola Milsapa (34) i Ala Džefersona (24). U protivničkom timu De Rozan je stao na 37 a po 20 su ubacili Kleiza i Kalderon.

Odluka o pobjedniku pala je u trećem produžetku (15:8), mada je heroj Džezera ustvari Al Džeferson koji je dao trojku za izjednačenje u regularnom toku meča. Njemu je to bila tek druga trojka u devetogodišnoj NBA karijeri!

Oklahoma je na mišiće slavila protiv Detriota, Tanderse su do trijumfa nosili Vestbruk (33) i Durant (26, 9sk, 4bl). Oklahoma ima vrlo naporan raspored, bio im je ovo četvrti meč u pet večeri. Sjajnu partiju pružio je Rasel Vestbruk, ovako je poslavio 24 rođendan.

Boston je, predvođen Radžonom Rondom slavio u Čikago. Rondo je nastavio fantastičan niz od 31 utakmice u kojoj ima 10 i više asistencija, protiv Bulsa je imao ih je 10. Podršku Rondu dali su Garnet (15), Bas (16), Pirs je ubacio 10 a Teri 13 poena.

Duel Bostona i Čikaga mogao je biti mali srpski okršaj, da su minutažu upisali Darko Miličić, u Bostonu, odnosno Vladimir Radmanović u Čikagu. Međutim, obojica su grijali klupe.

Prva zvijezda Majamija, Lebron Džejms, eksplodirao je u drugom poluvremenu meča protiv Hjustona i odveo šampione do pobjede u gostima. Lebron je meč završio sa 38 poena (od čega 32 u drugom poluvremenu!), 10 skokova i 6 asistencija.
Peković ponovo povrijeđen

Raste spisak povrijeđenih igrača u Minesoti, Peković je za Minesotu ubacio 20 poena prije povrede, izašao je u trećoj četvrtini, uganuo je lijevi članak, nije se više vrraćao u igru.

Dvije godine je Feniks čekao trijumf nad Denverom, u periodu od 15. novembda 2010. kada su ih posljednji put savladali, vezali su šest poraza. Sjajni Slovenac Goran Dragić predvodio je Sanse sa 21 poenom i 7 asistencija.

TABELE

IstokNjujork 4-0, , Majami 6-2, Milovki 4-2Bruklin 3-2, Čikago 4-3, Atlanta 3-3...

ZapadSan Antonio 6-1, Oklahoma 6-2, LA Klipers 5-2, Memfis 5-1, Minesota 5-2..