NBA: Majami preokrenuo protiv Netsa

Vodio je Bruklin sa 14 razlike, a onda je uslijedila serija Majamija za pobjedu, 102:89. Oklahoma ubjedljivo potukla Hornetse.

NBA: Majami preokrenuo protiv Netsa Izvor: MONDO

Dvejn Vejd sa 34 poena i Lebron Džejms sa 21 su vodili tim aktuelnog šampiona do, na kraju, ubjedljive pobjede nad Netsima.

Bila je to šesta uzastopna pobjeda Majamija, koji se nalazi na vodećem mjestu Istočne konferencije, a uz to, skor na domaćem terenu im je 8-0.

Netsi u drugom poluvremenu nisu uspjeli da ubace više od 30 poena. Ipak Bruklin je dobro počeo utakmicu i na startu poveo 15:4, a i u drugoj četvrtini su kontrolisali meč.

Ipak Majami je pojačao odbranu i to je u drugom poluvremenu dalo rezultat, pa će Netsi neki drugi put pokušati da dođu do pobjede u Majamiju, gdje slast trijumfa nisu osjetili još od februara 2008. godine.

Oklahoma je protutnjala Nju Orleansom kao uragan "Katrina". "Gromovi" grme NBA ligom, jer su u Nju Orleansu zabilježili četvrtu uzastopnu pobjedu sa dvocifrenom razlikom.

Durent je sa 20 postignutih poena i dobrom igrom predvodio svoj tim do pobjede. Oklahoma se "odlijepila" u drugoj četvrtini serijom od 11-0, a Hornetsi nisu uspjeli poslije toga da se približe na manje od deset razlike.

Štaviše, gostujuća ekipa je u jednom momentu imala prednost od 29 poena razlike! Oklahoma nastavlja da grmi, a Nju Orleans će izgleda za bolje rezultate morati da sačeka narednu sezonu, jer ove sezone kako igraju, teško da će uraditi nešto više, ali nikad se ne zna.