ABA: Cibona za Srbe!

U trci za prva tri mjesta u ABA ligi, koja "mirišu" na Evroligu 2013/14, Partizanu, Zvezdi i Radničkom dopašće se rezultat zagrebačkog derbija.

ABA: Cibona za Srbe! Izvor: MONDO

U 12. kolu regionalne lige, pred 4.000 navijača u M. C. "Dražen Petrović", domaćin je gotovo svih 40 minuta bio bolji rival od favorizovanog šampiona: Cibona - Cedevita 73:64 (21:14, 22:15, 13:22, 17:13).

Bila je to prva pobjeda "cibosa" poslije četiri poraza u nizu u ABA ligi, dok Uprava i dalje vaga ko će biti novi trener. Ujedno, tim Ace Petrovića, koji je nedavno naslijedio klupu Cedevite od Božidara Maljkovića, upisao je četvrti poraz u posljednjih sedam kola regionalnog takmičenja, što bi trebalo da nastave da koriste i crno i crveno-bijeli.

Cibona je sa više želje ušla u utakmicu i prvo poluvrijeme, uz "konačno" debi Darija Šarića, riješila u svoju korist rezultatom 43:29. Treća četvrtina u potpunosti je pripala uslovno rečeno gostima, koji su u jednom trenutku stigli do 56:51, ali su tu i zaustavljeni.

"Cibosi" su u finišu odigrali na iskustvo Andrije Žižića, Marina Rozića i Davora Kusa, pogađao je i Di-Džej Strouberi, pa je Petrović morao da čestita privremenom treneru Cibone Danijelu Lucu.

Žižić je utakmicu završio sa 16 poena i šut 5/7 za dva, ali i pet skokova. Strouberi je takođe ubacio 16, uz dva skoka i četiri izgubljene lopte, dok je Rozić učestvovao sa 13 poena i šest asistencija. Za prvih 20 minuta na parketu od kada je šetao Evropom uzduž i poprijeko i skrasio se u Ciboni (a zamalo u Cedeviti), Šarić je ubacio osam poena uz 3/9 za dva, odnosno 0/5 za tri.

Loše šutersko veče nadoknadio je sa četiri skoka i pet asistencija, blokadom i ukradenom loptom.

U poraženom timu, Brejsi Rajt imao je 15 poena, sedam skokova i devet izgubljenih lopti! Mikel Želabal postigao je 13, koliko i Lukša Andrić. Petrović je imao problema sa plejmejkerima. Markiz Grin samo 13 minuta u igri i tri poena, Vlado Ilievski duplo više na parketu, šest poena.

Cedevita posljednje kolo prvog kruga takmičenja i utakmicu kod kuće sa Širokim dočekuje sa skorom 7-5, koliko imaju i Crvena zvezda, Budućnost i Radnički. Poslije četiri uzastopna poraza, od Radničkog i Crvene zvezde u Zagrebu, odnosno Splita i Olimpije u gostima, Cibona konačno sa dva osvojena boda i skorom 5-7 može da se spremi za put u Skoplje, na utakmicu sa MZT.

REZULTATI 12. KOLA:

Cibona - Cedevita 73:64 (43:29)

Partizan mt:s - MZT Skoplje 68:58

U subotu:

Krka Igokea 63:83 (37:34)
Radnički - Split 72:63 (32:34)
Budućnost - Crvena zvezda Diva 72:63 (38:26)
Zadar - Solnok 72:54 (48:36)

U ponedjeljak:

Široki - Olimpija (20.30)

TABELA: Igokea 10-2, Partizan mt:s 9-3, Cedevita 7-5, Crvena zvezda Diva 7-5, Budućnost 7-5, Radnički 7-5, MZT Skoplje 6-6, Olimpija 5-6, Krka 5-7, Split 5-7, Cibona 5-7, Široki 4-7, Zadar 4-8, Solnok 2-10

(MONDO, foto: adriaticbasket.com)