LIGA BiH: Borac pao u Vogošći

Banjalučki Borac poražen je u Vogošći (80:69) u prvoj utakmici devetog kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

LIGA BiH: Borac pao u Vogošći Izvor: MONDO

Domaćin je u petak uveče od starta pa do kraja čuvao prednost i zasluženo stigao do trećeg ovosezonskog trijumfa.

Nakon prve četvrtine, tim Drage Karalića je imao minus od šest poena (24:18), da bi košarkaši iz sarajevskog predgrađa do isteka prvog poluvremena praktično riješili utakmicu odlijepivši se na +15 (49:34).

Međutim, Borac je u trećem kvartalu uspio da se rezultatski vrati u meč pa se u posljednjih 10 minuta ušlo sa prednošću od devet poena (60:51).

Ipak, Vogošća nije dozvolila Banjalučanima da uđu u neizvjesnu završnicu prvenstveno zahvaljujući Nerminu Hotu i Muji Tuljkoviću, koji su zajedno postigli 46 koševa. Hot je ubacio 25, a Tuljković četiri pogotka manje.

Kod crveno-plavih iz Banjaluke, koji su pretrpjeli četvrti poraz u šampionatu, odskočio je jedino Nebojša Pavlović sa 25 poena.

Vogošća - Borac 80:69 (24:18, 25:16, 11:17, 20:18)

Vogošća: Muzur, Filipović 13, Bešović, Kahriman, Hot 25, Tuljković 21, Albinović, Aljović 10, Keser, Alić, Palata 5, Selimović 6.

Borac: Vukotić 5, Mičić, Ivić 5, Đuranović 6, Radujko, Blaz, Blanuša 7, Bašić, Pavlović 25, Lončar 3, Matić 12. Trkić 6.

Posušje - Zrinjski (18 h)

Tabela: Čapljina 7-1, Mladost 6-2, Radnik 6-2, Bosna 5-3, Borac (+1) 5-4, Leotar 3-5, Zrinjski 3-5, Kakanj 3-5, Varda 3-5, Servicijum 3-4, Vogošća (+1) 3-6, Posušje 1-6.