LIGA BiH: Borac iščupao pobjedu!

Košarkaši Borca upisali su u utorak uveče šestu pobjedu u Ligi 12 šampionata Bosne i Hercegovine. Mladost vrh tabele prepustila Čapljini.

LIGA BiH: Borac iščupao pobjedu! Izvor: MONDO

Banjalučani su u okviru pretposljednjeg 10. kola prvenstva u dramatičnoj završnici protiv fenjeraša Posušja najprije osigurali produžetak 83:83 (19:25, 22:12, 26:26, 16:20), a onda u dodatnih pet minuta (17-12) osigurali pobjedu - 100:95.

Gosti su u dvoranu Borik stigli osokoljeni sa dva vezana trijumfa, a posebno im je pobjeda nad Mladosti u Kupu BiH dala krila da se snažno suprotstave izabranicima Vlade Karalića svih regularnih 40 minuta.

Prvu četvrtinu su Posušaci stekli +6, da bi Borac do poluvremena uspio da se konsoliduje i na odmor ode sa četiri koša prednosti (41:37).

Crveno-plavi su poslije izjednačenog trećeg kvartala, bili nadomak prelamanja utakmice početkom četvrtog perioda kada su stekli solidnih deset razlike (75:65).

Međutim, Posušje je zahvaljujući raspoloženim Ivanu Bakoviću i Marku Lovriću uspjelo da se rezultatski vrati i u posljednji minut uđe u neizvjesnu završnicu i povede s pola koša (77:78).

Tada je Srđan Lončar pogodio oba slobodna bacanja na 22 sekunde do kraja za minimalnu prednost Borca, a s penala je u sljedećem napadu uzvratio opet Baković (79:80).

Borcu je ostao cijeli napad za pobjedu, pa je trener Karalić zatražio minut odmora - dvojku je ubacio Lončar, ali je Ivan Begić u brzoj akciji uzvratio iza linije 6.75 za +2 gostiju na šest sekundi do kraja...

Arbitri su tada dali klupi Posušaka tehničku grešku jer je neko s njihove klupe utrčao na parket tokom igre, pa je Srđan Blanuša bio precizan s linije slobodnih bacanja za produžetak (83:83)!

Povratak iz praktično izgubljene situacije dao je Banjalučanima dodatni vjetar u leđa u produžetku, pa su brzo stekli osjetniju razliku koje su umješno sačuvali do kraja.

Najbolji u taboru Banjalučana bio je Srđan Blanuša sa 21 poena, a dvocifren košgeterski učinak imali su i Stefan Matić (17), Dragan Đuranović (13 poena, osam skokova), Nebojša Pavlović (12, sedam skokova), Srđan Lončar (11) i Marko Blaz (11).

Kod gostiju iz Posušja briljirao je Ivan Baković sa 34 pogotka, a odlični su bili i Marko Lovrić sa 20 koševa i Ivan Begić sa poenom manje.

U derbiju kola, lider Mladost je upisao treći ovosezonski poraz od domaće Čapljine sa 69:59, pa su gosti iz Mrkonjić Grada prepustili domaćinu vrh prvenstvene tabele.

Kod Čapljinaca, kojima je ovo bio osmi trijumf, najbolji su bili Nemanja Kovačević sa 16 i Krsto Bjelica sa 14 poena, dok je Mrkonjićane predvodio Petar Ivanić sa 24 koša.

Bijeljinski Radnik se bez problema obračunao sa Vardom i pred svojom publikom upisao pobjedu od 72:56. Nebojša Erkić ubacio je 17 poena, a Bogdan Jovanović jedan manje za domaće, dok je Marko Jošilo bio najefikasniji gostujući košarkaš sa 12 poena.

Tabela: Čapljina 8-2, Mladost 7-3,  Radnik 7-3, Bosna (-1) 6-3, Borac 6-4,
Varda 4-6, Kakanj (-1) 4-5, Vogošća 4-6, Leotar 3-7, Zrinjski (-1) 3-6, Servicijum (-1) 3-5, Posušje 2-7.

(MONDO, foto: Sportlive.ba)