LIGA BiH: Bosna ide ka vrhu

Sarajevski "studenti" pobijedili Servicijum (76:70) u 10. kolu košarkaške Lige 12 Bosne i Hercegovine i stigli na diobu drugom mjesta na tabeli.

LIGA BiH: Bosna ide ka vrhu Izvor: MONDO

Poslije smjene na liderskoj poziciji Lige 12 i dramatične završnice u Banjaluci, u srijedu je u okviru 10. kola Bosna savladala ekipu iz Gradiške i upisala sedmu pobjedu ove sezone 76:70 (27:19, 26:19, 17:21, 6:11).

Bosna je meč riješila već u prvom poluvremenu kad je vodila sa 15 razlike, ali su gosti uspjeli da ublaže poraz u posljednjih 20 minuta.

Posljednji period, košarkaši iz Gradiške su čak bili blizu preokreta, ali je hronična neefikasnost rezultirala porazom. Interesantno je da je četvrti kvartal završen sa 6:11, a u posljednja četiri minuta nije viđen nijedan koš!?

Četvorica Sarajlija sa dvocifrenim košgeterskim učinkom bila su najzaslužnija za trijumf domaćina - Ramo Rizvić (14), Sindis Demić (13), Nermin Buza (12) i Edin Alispahić (10).

U gradiškom taboru, koji je upisao šesti ovosezonski poraz, bolji od ostatka ekipe bio je Damjan Stojkanović sa 24 poena. Srđan Golubović je ubacio 13 koševa, a Dejan Savić tri pogotka manje. Odličnu partiju pružio je i Igor Damjanović sa sedam postignutih poena i čak 13 skokova.

Bosna: Mujić, Vuleta 2, Hodžić 4, Alispahić 10, Buza 12, Vuković 3, Damjanović, Čamdžić 7, A.Demić 8, Lerić 3, S. Demić 13, Rizvić 14.

Servicijum: Babić, Maksimović 4, Vuković 4, Damjanović 7, Pećanac, Savić 10, Adamović, Golubović 13, Stojkanović 24, Perović 8.

Tabela: Čapljina 8-2, Mladost 7-3, Radnik 7-3, Bosna 7-3, Borac 6-4,
Varda 4-6, Kakanj 4-6, Vogošća 4-6, Zrinjski 4-6, Leotar 3-7, Servicijum 3-6, Posušje 2-7.