ABA: Solnok u "seriji"

Mađarski tim poslije serije od šest poraza uspio da dobije dva meča zaredom. Poslije Partizana, pala i Krka.

ABA: Solnok u "seriji" Izvor: MONDO

Ekipa Solnoka do nedjelje je mogla da se pohvali sa samo dvije pobjede od početka takmičenja u ABA ligi, a onda slavila dva puta za samo tri dana!

Prvo je u dramatičnoj završnici pao Partizan mt:s (70:68), a u srijedu uveče i Krka iz Novog Mesta, rezultatom 72:69 (17:26, 16:12, 13:17, 26:14).

Gosti su u četvrtu četvrtinu ušli sa devet poena prednosti, ali je Solnok u 36. minutu stigao do izjednačenja (59:59), a onda i do pobjede.

Ključni koš dao je iskusni centar Marton Bader, Amerikanac Brendon Gej sa linije slobodnih bacanja je zadržao "plus tri", dok Domen Lorbek na drugoj strani nije pogodio trojku za izjednačenje i produžetak.

Bader je sa 22 poena, sedam skokova, tri asistencije i tri ukradene lopte ponio titulu igrača utakmice.

Solnok je ovim popravio skor na 4-10 i nakon 14. kola može da se izjednači sa Širokim (4-9), koji u četvrtak gostuje Igokei. Krka i Split su za nijansu bolji, sa po pet pobjeda i devet poraza.