LIGA BiH: Mladost u finišu slomila Radnik

Košarkaši Mladosti savladali su Radnik (87:73) u 11. kolu Lige 12 Bosne i Hercegovine. "Plemići" slavili u Višegradu (80:75).

LIGA BiH: Mladost u finišu slomila Radnik Izvor: MONDO

Ekipa iz Mrkonjić Grada dočekala je najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg prvenstva derbiju posljednjeg kola prvog dijela sezone i uspjela tek u finišu četvrte četvrtine da slomi bijeljinski tim i zabilježi osmu pobjedu - 87:73 (21:23, 22:20, 17:16, 27:14).

Izabranici trenera Bijeljinaca Predraga Jaćimovića odlično su se držali u prvih 35 minuta držeći rezultat u egalu, ali su Mrkonjićani na krilima Igora Bijelića, koji je ostvario dabl-dabl učinak (19 poena, 10 skokova) uspjeli da se odlijepe na desetak razlike, što im je bilo dovoljno za novu pobjedu.

U timu domaćeg trenera Gorana Sladojevića dvocifren košgeterski učinak imali su još i Draško Knežević (16), Ranko Velimirović (15) i Milan Kežić (14).

Sa druge strane, kod gostiju iz Bijeljine, koji su upisali četvrti ovosezonski poraz, odskočio je Nebojša Erkić sa 22 koša i devet uhvaćenih lopti. Vladimir Radovanović je postigao 14 pogodaka, a Dragan Simić dva manje.

Mostarski Zrinjski slavio je na gostovanju kod Varde rezultatom 75:80 (22:23, 19:21, 17:21, 17:15), nanijevši Višegrađanima sedmi prvenstveni poraz.

Do pete pobjede ove sezone, plemiće je nosio briljantni Boris Lalović sa 28 poena i sedam skokova, a imao je pomoć i u Juri Brajkoviću sa 11 odnosno dvojcu – Mario Petrić i Božidar Bubalo, koji su postigli po 10 pogodaka.

U taboru iz Višegrada bolji od ostatka ekipe bio je Marko Jošilo sa dabl-dabl učinkom od 10 poena i čak 15 uhvaćenih lopti. Odličnu partiju pružio je i Darko Kastratović sa 19 koševa, a dvocifreni učinak ostvarili su još Darko Damjanović (16) i Ilija Zolotić (11, 8 skokova).

Posušje - Leotar (19.15 h)

TABELA: Čapljina 8-2, Mladost (+1) 8-3, Radnik (+1) 7-4, Bosna 7-3, Borac 6-4, Zrinjski (+1) 5-6,
Kakanj 4-6, Varda (+1) 4-7, Vogošća 4-6, Leotar 3-7, Servicijum 3-7, Posušje 3-7.