EL: Mlade Sarajlije osvojile Rim

Sarajevski KK Spars osvojio je prvi, od četiri kvalifikaciona turnira Evrolige za juniore, i osigurao završni turnir u Londonu od 9. do 12. maja.

EL: Mlade Sarajlije osvojile Rim Izvor: MONDO

Sarajlije su u finalu turnira u Rimu deklasirali turski Fenerbahče rezultatom 73:55.

Najefikasniji u redovima predstavnika Bosne i Hercegovine bio je Đoko Šalić sa 29 poena, dok je Aleksej Nikolić dodao 18. Nedim Buza postigao je 13 poena. Kod ekipe iz Istanbula Berk Ugurlu je postigao 24 pogotka.

Sparsi su turnir završili sa skorom 4-0 i tako su postali prva ekipa koja je osigurala "ulaznicu" za završni krug "Nike International Junior Tournamenta" u Londonu, koji se u isto vrijeme održava sa Fajnal-forom Evrolige.

Prije istanbulskog kluba, pred juniorima iz BiH redom su padali domaćin Stela Azuro (74:68), Unikaha (77:70) i Mas Mandulides (68:55).

Njemački Bamberg je osvojio treće mjesto na turniru u Rimu poslije pobjede nad španskom Unikahom (66:51).

Juniorski reprezentativac Srbije i član Sparsa Đoko Šalić proglašen je za najkorisnijeg igrača turnira u Rimu, a u najbolju petorku uvršteni su njegovi saigrači Aleksej Nikolić i Nedim Buza.

Ostatak startne petorke čine Andreas Obst, Berk Ugurlu i Ruben Gerero.

(MONDO, foto: KS BiH)