NBA: Durent ovo nije mogao da podnese

Prvi put u šest godina karijere, tokom kojih je već tri puta bio šampion strijelaca u NBA ligi, Kevin Durent udaljen je sa utakmice.

NBA: Durent ovo nije mogao da podnese  Izvor: MONDO

On nije mogao da podnese sudijski kriterijum u prvom porazu svojih Oklahoma Siti Tandera kod kuće poslije 12 uzastopnih pobjeda, pa je u jeku povratka ekipe iz zaostatka, morao u svlačionicu. Sudija Deni Kraford isključio je Durenta, a Bruklin Netsi poslije toga odbranili su prednost i odnijeli pobjedu na Istok - 93:110.

Predvođeni Džoom Džonsonom (33 poena) i Deronom Vilijamsom (19 poena, 13 asistencija), Netsi su u jednom trenutku došli do 23 poena prednosti u dvorani najboljeg tima Zapada, a samo 48 sati nakon što ih je drugoplasirana ekipa Zapadne konferencije, San Antonio Spars, isprašila sa 31 poenom razlike.

Ipak, ogroman zaostatak Durent, Rasel Vestbruk i ostali skidali su malo po malo sve do izjednačenja (85:85), koje su zaradili serijom od 23:8. Tada je sudija Kraford dodijelio tehničku grešku Kendriku Perkinsu, a kada se Durent nastavio, buneći se zbog toga što su Netsi ubacili 11 slobodnih bacanja za pet minuta, Kraford mu je pokazao put u svlačionicu.

"Jednostavno, mislio sam da je to loša odluka. Tokom utakmice ste često frustrirani, pokazujete emocije. Na taj način pokazujete da volite igru", rekao je Durent, koji je utakmicu završio sa 27 poena.

Privremeni trener Netsa, poslije smjene Ejverija Džonsona, Pi-Džej Karlisimo, uspio je da podigne ekipu poslije šamaranja u San Antoniju. Izvikao se na igrače i tražio bržu i jednostavniju igru, koju je i dobio, pa sada ima skor 3-1, jer je u međuvremenu dobio slabašne Klivlend Kavalirse i Šarlot Bobketse. Ekipu je preuzeo poslije sedam uzastopnih poraza i igrači, poput Džonsona, istakli su njegovu ulogu u podizanju forme za kratko vrijeme.

"Iskreno pomoglo nam je to što nas je iskritikovao. Dugo nismo igrali ovako dobru košarku", rekao je Džonson o Karlisimu.

"Teški" centar Netsa Bruk Lopez ubacio je 25 poena pod košem i nagovijestio gdje će biti Tander biti najtanji na putu ka drugom uzastopnom finalu NBA lige, gdje je prošle sezone u debiju Majami Hit bio bolji.

Video

A, Majami, Indijana Pejsersi i Toronto Reptorsi imaju najbolje forme na Istoku - po osam pobjeda u posljednjih deset mečeva.

Majami je uz umalo tripl-dabl Lebrona Džejmsa (32 poena, 12 skokova, 9 asistencija), uspio da preokrene utakmicu kod kuće protiv Dalas Meveriksa u "zadnji čas" i potom rutinski dobije produžetak - 119:109.

Mevsi, sa još nedovoljno oporavljenim Dirkom Novickim, vodili su 100:94 svega tri minuta prije kraja, ali im to nije bilo dovoljno da pobjede. Naprotiv, serijom 25:9, Hit je došao do 22. pobjede u 30 mečeva sezone i ostavio Dalas sa skorom 0-6 u produžecima za sada.

Dvejn Vejd pratio je Džejmsa sa 27 poena, Kris Boš ubacio je 17, a Rej Alen 15. Na drugoj strani, prvi napadač Mevsa bio je O-Džej Mejo sa 30 peona, dok je Novicki za 29 minuta ubacio 19.

Sušta suprotnost Majamiju, što se forme tiče su Boston Seltiksi. Oni su izgubili četvrtu utakmicu zaredom i imaju samo dvije pobjede u posljednjih deset mečeva.

Nakon što su na turneji po Zapadu gubili prosječno 23 razlike u tri meča, Seltiksi su izgubili i kod kuće, u "Gardenu", rezultatom 83:93. Bolji su bili Memfis Grizlisi koji su imali raspoloženog Majk Konlija sa 23 poena i devet skokova, dok je bivši "kelt" Toni Alen ubacio 15 za tim sa kojim je 2008. godine uzeo titulu, posljednju od 17 koliko ima najtrofejnija NBA franšiza.

Pol Pirs promašio je osam od posljednjih devet šuteva na meču, bio je bez poena u četvrtoj i sa samo jednim ubačenim košem u trećoj četvrtini, dok su Grizlisi šutirali sa 61 odsto uspješnosti u prvom poluvremenu i to je bilo sasvim dovoljno za rutinsku pobjedu, odbranjenu sa osam od 11 pogođenih slobodnih bacanja kada je Boston prišao na "minus 5".

"Šta god da radimo loše, to nećemo popraviti za jedan dan", rekao je trener Bostona Dok Rivers, čiji je tim trenutno ispod crte kada je plej-of u pitanju, a samo kako sada stvari stoje moguće je da u doigravanje neće ni Boston, a ni Los Anđeles Lejkersi, druga najtrofejnija dinastija lige.

Poslije 17 uzastopnih pobeda, Los Anđeles Klipersi izgleda da su pali u formi, pa su sa 38,5 odsto uspješnosti u šutu iz igre glatko izgubili i drugi uzastopni meč. Poslije Denver Nagetsa, Kliperse su pobijedili i Golden Stejt Voriorsi - 115:94.

Stiven Kari pogađao je sve i svašta, pa tako često i bez da je gledao koš. Sa 25 poena, od ukupno 31, ubačenih u prvom poluvremenu, Kari je dao podlogu "ratnicima" za trijumf koji ih dodatno približava plej-ofu, a oni tamo nisu bili od 1994. godine.

Dejvid Li dodao je 25 poena, uz 13 skokova, dok je Kari ubacio prvih devet od deset šuteva na meču, odnosno četiri od pet pokušaja za tri poena.

Klipersi su bili potrešeni viješću da je uoči utakmice u Oklendu pronađen mrtav sin predsjednika kluba, Donalda Sterlinga. Skota Eštona Sterlinga (32) policija je pronašla mrtvog u svom stanu u Malibuu, a prvi izvještaji govore o tome da se predozirao narkoticima.

/Kari 31, 8 as - Kraford 24/

ISTOK: Majami 22-8, Njujork 21-10, Atlanta 20-10, Indijana 19-13, Čikago 17-13, Milvoki 16-14, Bruklin 17-15, Filadelfija 15-18, Boston 14-17, Toronto 12-20, Orlando 12-20, Detroit 12-22, Šarlot 8-23, Klivlend 7-26, Vašington 4-26.

ZAPAD: Oklahoma Siti 24-7, San Antonio 26-8, LA Klipers 25-8, Memfis 20-9, Golden Stejt 22-10, Hjuston 18-14, Denver 18-15, Portland 16-15, Minesota 14-14, Juta 16-17, LA Lejkers 15-16, Dalas 13-20, Sakramento 12-20, Finiks 12-21, Nju Orleans 7-25.

(MONDO, foto: Beta/AP)