NBA: Grad Anđela pripada Klipersima

U gradskom derbiju Los Anđelesa Klipersi stigli do tesne pobede protiv Lejkersa. I 38 poena Brajanta malo za "jezeraše".

NBA: Grad Anđela pripada Klipersima Izvor: MONDO

Ove sezone obrnute su uloge NBA klubova iz Los Anđelesa.

Klipersi dominirajuj sa skorom 28-6, dok Lejkersi igraju jednu od najlošijih sezona posljednjih decenija i trenutno su u minusu (15-17). Posljednji 17 poraz doživjeli su gradskog rivala - 102:107.

Lejkersi su "iščupali" častan poraz imajući u vidu da su početkom posljednje dionice susreta bili u minusu čak 19 poena (73:92).

Debakl je spriječio fenomenalni Kobi Brajant, koji je 16, od ukupno 38 svojih koševa, postigao baš u posljednjih 12 minuta. Brajant je završnicu doveo do potpune neizvjesnosti kada je minut i po prije kraja smanjio vođstvo Klipersa na samo 99:97.

Tada se na suprotnoj strani "razgoropadio" Kris Pol preuzimajući potpuno odgovornost u svoje ruke. Posljednjih osam poena Klipersa njegov su "ručni rad" kojim je stavljen pečat na gradski derbi.

Pol je utakmicu završio sa 30 koševa i 13 asistencija, a odličnu partiju u pobjedničkom timu pružio je i Blejk Grifin sa 24 poena. Kod poraženih Lejkersa, uz Brajanta, istakao se Dvajt Hauard sa 21 košem i 15 skokova.

Nastup Lebrona Džejmsa bio je pod znakom pitanja u petak. Ipak, povreda koljena nije bila toliko ozbiljna, pa se on pojavio na parketu. Džejms je odigrao čak 41 minut i postigao 30 poena, ali nije mogao da spriječi poraz šampiona.

Čikago je na "vrelom" terenu u Majamiju pobijedio 96:89.

Puno uzbuđenja bilo je u prestonici. Bruklin je tek poslije dva produžetka uspio da pobijedi domaćina - 115:113. Netsi su dva puta ispuštali trijumf, jer je Vašington uspijevao da izjednači u posljednjem napadu regularnog toka i prvog produžetka.

Slično je bilo i poslije drugih dodatnih pet minuta. Bruklinu je ostalo devet sekundi da završi posljednji napad. Loptu je dobio Džo Džonson i poentirao za 18 pobjedu svoje ekipe, a 27 poraz Vašingtona.

Bruk Lopet je za Bruklin ubacio 27 poena i imao 13 skokova.

U ostalim utakmicama gosti su imali više uspjeha.

Toronto - Sakramento 96:105
Vašington - Bruklin 113:115 (dva produžetka)
Šarlot - Klivlend 104:106
Detroit - Atlanta 85:84
Majami - Čikago 89:96
Boston - Indijana 94:75
Memfis - Portland 84:86
Oklahoma - Filadelfija 109:85