ABA: Partizan "prelomio" Cibonu!

Crno-bijeli riješili utakmicu u poslednja dva i po minuta, kada su Vesterman i Lučić ubacili trojke, a Milosavljević koš uz slobodno bacanje.

ABA: Partizan "prelomio" Cibonu!  Izvor: MONDO

Košarkaši Partizana mt:s ove sezone su malo koga "razbili" igrom, ali na tabeli ABA lige stoje sasvim dobro.

Pobjeda nad Cibonom 74:68 (17:14, 23:22, 11:15, 23:17) u Pioniru zamagljenom od pirotehnike, ostavila ih je na deobi druge i treće pozicije sa Crvenom zvezdom, sada sa po dve pobjede više od Budućnosti, Cedevite i MZT Skoplja.

Do kraja lige ima da se odigra još 10 kola, ali crno-bijeli "guraju" ka Fajnal foru, kao minimumu koji su sebi postavili pred start takmičenja.

S obzirom na to šta se večeras događalo u hramu košarke, što hala Pionir svakako jeste, dobro je što mlađani učenici Duška Vujoševića nisu izgubili glavu i doživjeli poraz koji bi kasnije mogao skupo da ih košta.

Kao u prethodnom meču, sa Krkom u Novom Mestu, Partizan je do završnice imao periode dobre, ali i potpuno smušene igre, da bi onda sa nekoliko uspješnih akcija riješio pitanje pobjednika.

Prvo je Vesterman, bez kompleksa od prethodnih promašaja, uzvratio na trojku Darija Šarića (66:64). Zatim je Lučić još jednom trojkom odgovorio na lijepu solo-akciju Ciboninog "vunderkinda" (69:66), da bi Milosavljević poslije promašaja Žižića prošao do koša i poentirao uz faul Zubčića - 72:66!

Minut pre kraja, s obzirom na to kako se teško dolazilo do poena, to je bila nedostižna prednost.

Gosti su možda mogli da još malo otežaju posao crno-bijelima, ali je Lučić presjekao pas Zubčića sa jedne na drugu stranu terena i "zakucavanjem" stavio tačku na tešku utakmicu...

Šta se promijenilo u igri Partizana tokom dvonedeljne pauze?

Manje-više, ništa. Borbenost i igra u odbrani postale su konstanta u nastupima ove ekipe i to mora da raduje i Vujoševića i navijače. U napadu su prisutne višeminutne "rupe", ali se izlaz iz takvih perioda nadoknađuje srcem i bezgraničnom upornošću.

Uz pomoć prave košarkaške publike, to je do sada bilo dovoljno za pobjede nad svim ABA ligašima na domaćem parketu - osim nad Zvezdom.

Na gostovanjima, normalno, ide im nešto teže (4-4), a meč u Širokom idućeg vikenda biće prilika da se vidi koliko su "Duletove bebe" odmakle i na tom polju.

Crno-bijeli su protiv Cibone dobro reagovali na polučasovni prekid, kod rezultata 19:16 u 12. minutu. Na odmor su otišli sa četiri poena viška (40:36), mada su gosti vrlo dobro šutirali trojke (5/9).

Treća četvrtina bila je vrijeme mučenja i nesigurnosti, sa više od sedam minuta bez koša iz igre, međutim, ni Cibona nije imala kvaliteta i koncentracije da povede sa više od 42:48 u 27. minutu. Iako je mogla.

Agoniju je trojkom prekinuo Gordić, u posljednjih 10 minuta ušlo se sa istih pozicija (51:51), nakon čega još jedna, nešto opipljivija prednost gostiju (53:58 u 33. minutu) nije potrajala.

Bertans je u 35. minutu ubacio "otvorenu" trojku za 60:58 i od tog trenutka se moglo naslutiti da će na kraju prevagnuti Partizanovo iskustvo sticano u evroligaškim bitkama. Cibona, ipak, nije ni CSKA, ni Barselona, pa ni Bamberg!

Crno-bijeli su imali četvoricu igrača sa dvocifrenim učinkom: Milosavljević je dao 15 poena (uz pet skokova), Lučić 13, Gordon 11 (sedam skokova) i Bertans 10.

Novajlija Žofri Lovernj odigrao je minut i po početkom druge četvrtine, neposredno uoči prekida i Vujošević ga potom nije vraćao na parket.

"Vukove sa Tuškanca" predvodio je Deril Strouberi (19p, 7sk), Zubčić je dodao 14, Žižić 13, a Šarić 12 poena.

/Rajt 19, Kičen 14 - Vujčić 18, Vukušić 14, 7sk/

Olimpija - Crvena zvezda Telekom 56:70 (26:36)
/Bejns 13, 11sk, 4ukr - Rakočević 23, Savović 13, 13sk/

Partizan mt:s - Cibona 74:68 (40:36)

u nedjelju:

Zadar - Krka 17.00

TABELA: Igokea 13-3, Crvena zvezda 11-5, Partizan 11-5, Budućnost 9-7, Cedevita 9-7, MZT Skoplje 9-7, Radnički 8-8, Olimpija 8-8, Split 7-9, Zadar 6-9, Cibona 6-10, Krka 5-10, Široki 5-11, Solnok 4-12.

(MONDO, foto: MN Press)