NBA: Karmelo čuva Njujork

Niksi slavili u Orlandu (114:106), Klipersi na starom putu. Teletović odličan u pobjedi Bruklina nad Sakramentom (113:93).

NBA: Karmelo čuva Njujork  Izvor: MONDO

Njujork je gostovao Orlandu u noći između subote i nedjelje i ponajviše zahvaljujući Karmelo Entoniju, upisao važan trijumf - 114:106.

Karmelo je zabilježio 40 poena u ukupno 23. pobjedi svog tima ove sezone, od čega 16 u posljednjem kvartalu kada je i riješeno pitanje pobjednika. On je zabilježio i po šest skokova i asistencija.

Odlični u redovima Niksa bili su i Džej Ar Smit sa 18 pogodaka i šest uhvaćenih lopti, dok je Džejson Kid završio duel sa 15 poena, osam skokova i sedam asistencija

Kod Orlanda (skor 12-21), koji je zabilježio osmi poraz u nizu, Džamir Nelson i Aron Aflalo upisali su po 29 poena, dok je Nikola Vučević notirao 11 poena i čak 18 skokova.

Klipersi su poslije trijumfa nad gradskim rivalom Lejkersima, definitivno prebrodili malu krizu od dva poraza, koja je uslijedila poslije fantastične serije od 17 trijumfa u nizu.

Potvrdu da se vraćaju na put uspjeha dali su u ubjedljivoj pobjedi protiv Golden Stejta - 115:89. Kris Pol predvodio je Kliperse sa 27 poena, pet skokova i devet asistencija, dok je Blejk Grifin u trijumf "ugradio" 20 pogodaka.

Timu iz Los Anđelesa to je bila 27. pobjeda ove sezone, dok je Golden Stejt zabilježio 11. poraz, uz 22. trijumfa.

Još jednu partiju za pamćenje prikazao je i Nikola Peković, u porazu Minesote od Portlanda (97:102).
Bivši košarkaš Partizana je za nepunih 22 minuta na parketu upisao 21 poen i 15 skokova, čime je bio najbolji pojedinac Timbervulvsa.

Mirza Teletović krenuo je da igra za Bruklin Netse i da pogađa. Njegovi Brukln Netsi savladali su Sakremento Kingse 113:93, a najbolji košarkaš BiH za skoro 21 minut na parketu ubacio je 14 poena i dodao šest skokova i dve asistencije.