EK: Rakočevićeva lekcija Ulmu!

Crveno-bijeli dugo branili i odbranili i važnu pobjedu u prvom kolu Last 16 faze - 100:95! Zvezdin kapiten ubacio 32 poena!

EK: Rakočevićeva lekcija Ulmu!  Izvor: MONDO

Crvena zvezda Telekom nastavila je da korača stazom zacrtanom na početku godine:

Na vrućem gostovanju Ulmu ostvarila je značajnu pobjedu 100:95 (23:22, 25:17, 21:19, 31:37), na drugom gostovanju ovog mjeseca, sačuvavši u posljednjoj četvrtini prednost stečenu u drugoj dionici.

Mirna glava i precizna ruka Igora Rakočevića vodile su ekipu Vlade Vukoičića kroz napeto drugo poluvrijeme meča u Njemačkoj, u kojem su razgoropađeni domaćini ubacili čak 56 poena!

Kapiten crveno-bijelih postigao je čak 32 poena (6/11 za dva, 3/4 za tri, 11/14 bacanja) i sa linije penala u posljednjim momentima obezbijedio vicešampionu Srbije vrijednu pobjedu pred nastavak Last 16 faze.

Zvezda će u narednom kolu na svom parketu 16. januara dočekati turski Galatasaraj, koji je u srijedu uveče na svom terenu izgubio od Uniksa 74:80!

Pobjeda ruskog tima može se posmatrati i kao nagovještaj uzbudljivog nastavka takmičenja, koji će Vukoičićev tim dočekati mirnije nego što je početak meča u njemačkom gradu na Dunavu nagovještavao.

Serijom poena Alana Reja Ulm je poveo 7:0 i zagrejao dlanove domaćih navijača, među kojima je bilo i hiljadu Delija.

Međutim, trojkom Rakočevića već u sedmom minutu Zvezda je stekla prednost (14:11), a "rezultatska klackalica" trajala je do početka druge dionice. U tom momentu odgovornost je preuzeo Vuk Radivojević.

Plejmejker crveno-bijelih pogodio je tri vezane trojke i uz poene Eltona Brauna i Majkla Skota obezbijedio Beograđanima prvu značajnu prednost (38:27, posle serije 15:2).

Ista razdaljina između dva tima iznosila je i na početku posljednje četvrtine, kada su domaći pogocima u seriji (10:2) prišli gostima na 68:71.

Tada je na scenu stupio Igor Rakočević.

Najbolji košarkaš Crvene zvezde Telekom ubacio je pet vezanih poena i stavio do znanja Ulmu da će do kraja meča imati težak zadatak da dostigne prednost. Tako je i bilo.

Iako su domaći nekoliko puta skoro dostizali prednost vicešampiona Srbije (posljednji put za 95:98), prisebnost Rakočevića u završnim momentima označila je početak slavlja Delija, koji su pobjedu proslavili klicajući:

"Auf Wiedersehen"

ULM: Gunter 15, Bec, Joenke, Tis 8, Rej 19, Heberlejn, Esterkamp 16, Vats 2, Švetelm 2, Džeter 8, Nankivilil 5, Brajant 20

ZVEZDA: Cvetković, Braun 16 (5/6 za dva, 6/6 bacanja), 10 sk, Subotić 4, Rakočević 32, Lazić 2, Simonović 3, Milovanović, Savović 17, 6 sk, Katić 6, Radivojević 13 (3/4 za tri), 7 as, Nelson 2, 5 as, Skot 5.

(MONDO, foto: MN Press)