BiH: Leotar iznenadio Mladost

Košarkaši Leotara u 14. kolu prvenstva BiH iznenadili Mladost i slavili u gostima 55:57.

BiH: Leotar iznenadio Mladost Izvor: MONDO

Poslije 14. kola tri ekipe dijele prvo mjesto na tabeli košarkaškog prvenstva BiH.

Čapljina i Bosna iskoristili su kiks Mladosti i pobjedama protiv Zrinjskog, odnosno Radnika izjednačili se na tabeli sa ekipom iz Mrkonjić Grada.

Mladost je na svom terenu poražena od ekipe Leotara 55:57, iako je na poluvremenu vodila 30:25. Presudila je posljednja četvrtina koju je ekipa iz Hercegovine dobila rezultatom 17:11 a Leotar je do pobjede 57:55 vodio Vladimir Aleksić koji je postigao 23 poena i upisao sedam skokova.

Čapljina je na svom terenu deklasirala Zrinjski rezultatom 83:60 uz 23 poena Popovića, 17 je postigao Bjelica, a 15 je dodao Galić.

Radnik je protiv Bosne dobio dve četvrtine, prvu i posljednju, ali su Sarajelije u trećem periodu postigli duplo više poena od svog protivnika (28:14) što im je bilo dovoljno za trijumf 85:77.

Istakli su se Rizvić sa 20 poena, Buza sa 16 i Hodžić sa 13 postignutih poena, a na drugoj strani Borovčanin je bio najefkasniji sa 21 poenom, dok je Simić postigao 15.

Servicijum – Borac 64:70

TABELA: Mladost, Čapljina, Bosna 10-4, Radnik 8-6, Borac 7-7, Leotar, Varda, Posušje, Kakanj 6-8, Vogošća, Zrinjski, Servicijum 5-9