NBA: Durent i Vestbruk nisu tim

Kevin Durent ubacio je 37, Rasel Vestbruk 36, ali je Oklahoma izgubila u produžetku u Denveru.

NBA: Durent i Vestbruk nisu tim Izvor: MONDO

Kevin Durent ubacio je 37, Rasel Vestbruk 36, ali nijedan nije uspio da pogodi trojku za izjednačenje u produžetku pa je Oklahoma Siti pala u Denveru poslije šest uzastopnih pobjeda.

Ruku na srce produžetka nije ni moralo da bude da je Taj Loson malo bolje odradio posljednji napad u četvrtoj četvrtini, kada je insistirao da sam završi stvar. Imao je sreće da su njegovi saigrači znali kako da se izbore sa najboljim timom lige u dodatnih pet minuta - 121:118, 109:109.

Denver je imao sedam poena prednosti dva minuta prije kraja, ali su Durent i Vestbruk trojkama donijeli izjednačenje. Vestbrukova sa osam metara, preko ruke, stigla je 22 sekunde prije kraja, a onda je Loson nepotrebno solirao, napravio čak i duplu koju sudije nisu vidjele i na kraju promašio šut za pobjedu.

U dodatnih pet minuta igralo se koš za koš sve do 46 sekundi prije kraja, kada je Kenet Farid unio loptu u koš na sa visokog posta. Na to Tander nije imao odgovor - tandem koji je pogodio trojke u finišu četvrte četvrtine nije uspio to da uradi u posljednjim sekundama produžetka, pa je tako trener Oklahome Skot Bruks ostao bez pobjede samo dan nakon što mu je preminula majka.

Kori Bruer iznenadio je Bruksa sa 26 poena sa klupe Denvera, od čega je 15 ubacio u četvrtoj četvrtini. Danilo Galinari dodao je 18 za Nagetse, koji su pobijedili poslije dva uzastopna poraza.

"Ovo je najbolja košarka koju sam vidio ove godine. Oba tima su igrala dobro. Uspjeli smo da prevaziđemo sve poteškoće na koje su nas stavljali. Kada pošaljete protivnika 50 puta na liniju slobodnih bacanja, a uspijete da pobijedite, znači da ste na drugoj strani uradili mnogo dobrih stvari. Zbog ovoga ćemo se osjećati kao bolji tim", rekao je trener Denvera Džordž Karl.

Samo su Vestrbruk i Durent ubacili 35 od 38 pokušaja sa penala, dok je cio tim Tandera ima 40/48.

Presudan trenutak dogodio se u posljednjem minutu produžetka, kada je Tander ostavio Kevina Martina da čuva znatno višeg i jačeg Farida. On je to iskoristio i lagano postigao poene preko Martina za 117:116. Durent je na drugoj strani promašio trojku i dao povoda Denveru da veže četiri slobodna bacanja do 121. poena.

Neočekivani Bruer pogodio je tri trojke za 11 poena u prva četiri minuta posljednje četvrtine, što je Denveru dalo 11 poena prednosti (101:90), ali nije moglo bez drame.

"Oni ne igraju mnogo napada za njega (Bruera), ali je momak jednostavno pronašao način da dođe do otvorenih pozicija. Pogađao je trojke. Izgledalo je kao da nas kažnjava i za najmanju grešku u postavci odbrane", rekao je Bruks.

Ključ pobjede Denvera bila je klupa, koja je ubacila 57 poena, za razliku od rezervista Oklahome koji su skupili 18. Tačnije, uradio je to sam Martin. Niko drugi nije ubacio ni poen!? Mogao bi to da bude veliki problem za prošlogodišnje finaliste NBA lige...

/Bruer 26 - Durent 37/

ISTOK: Majami 26-12, Njujork 25-13, Indijana 25-16, Brukin 24-16, Čikago 23-16, Atlanta 22-18, Milvoki 21-18, Boston 20-20, Filadelfija 17-23, Detroit 15-25, Toronto 15-26, Orlando 14-26, Šarlot 10-30, Klivlend 10-32, Vašington 8-30.

ZAPAD: Oklahoma Siti 32-9, LA Klipers 32-9, San Antonio 32-11, Memfis 26-13, Golden Stejt 24-15, Denver 25-18, Juta 22-19, Hjuston 21-21, Portland 20-20, Minesota 17-20, Dalas 18-24, LA Lejkers 17-23, Sakramento 16-25, Nju Orleans 13-27, Finiks 13-28.

(MONDO, foto: Beta/AP)