EK: Blijeda Zvezda pala u Kazanju

Crveno-bijeli ubjedljivo poraženi od Uniksa, u 3. kolu Last 16 faze Evrokupa - 59:78 (16:10, 19:26,17:24, 7:18). Bez trojke cijelu utakmicu!

EK: Blijeda Zvezda pala u Kazanju  Izvor: MONDO

Crvena zvezda Telekom prvi put je ozbiljno uzdrmana od počeka sezone.

Ekipa Vlade Vukoičića loše je odigrala meč sa Uniksom u 3. kolu Last 16 faze Evrokupa i zasluženo izgubila.

Katastrofalno odigrana posljednja dionica i podatak da cijele večeri nije pogodila nijednu trojku najbolje ilustruju nastup i izgled vicešampiona Srbije u Rusiji.

Uprkos tome što ni domaća ekipa, pod vođstvom Ace Petrovića, nije blistala, Zvezda nije uspjela da iskoristi veliku šansu u četvrtoj četvrtini i vrati se u meč.

Uniks je pri vođstvu 60:54 za četiri i po minuta postigao samo dva poena, ali su crveno-bijeli sami sebe neiznuđenim greškama odveli u poraz.

Poslije 3. kola na čelu tabele Grupe L izdvojili su se Galatasaraj i Uniks, sa po dvije pobjede i jednim porazom. Ubjedljivi porazi od turskog (17 poena razlike) i ruskog predstavnika (19) dodatno će zakomplikovati Zvezdinu računicu za plasman.

Međutim, to nije ono što trenutno najviše brine njene navijače.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom pokazali su u Kazanju im nedostaje samopouzdanja i smirenosti. Uprkos tome što im se Uniks "nudio" u završnici, nisu znali da iskoriste poklone i naprave "brejk" poslije dugog i napornog putovanja.

Dekoncentrisanim nastupom sami su režirali svoj poraz.

Iako su domaći lošim početkom (osam izgubljenih lopti) pružili Beograđanima priliku da ozbiljnije povedu (18:10, na startu druge četvrtine), do odlaska na odmor počeli su da pogađaju trojke i da koriste greške rivala.

Katastrofalan šut za tri poena 0/12 sve je više frustrirao Vukoičićeve igrače dok je utakmica odmicala. "Stegnuti" zbog neuspjelih pokušaja sa distance insistirali su na prodorima i sve češće predavali protivniku loptu direktno u ruke. Ukupno 20 puta!

Nijedan Zvezdin košarkaš nije imao snage ni smirenosti da u odlučujućim momentima, krajem treće i početkom četvrte dionice, "prelomi" utakmicu.

Pri vođstvu Uniksa 56:51 kapiten Igor Rakočević brzopleto je izgubio dvije lopte, Raško Katić nedugo potom promašio oba bacanja, dok petorka Nelson,Radivojević, Simonović, Subotić, Katić nije znala da iskoristi četiri i po minuta loše igre domaćih, bez postignutog koša.

Kaznio ih je iskusni Majr Četmen, trojkom za 63:54, poslije koje je bilo lako predvidjeti miran i nezanimljiv kraj utakmice.

Crvena zvezda Telekom i Uniks sastaće se i u sljedećem kolu Last 16 faze Evrokupa, 30. januara u Beogradu.

UNIKS: Lidej 7, Zamanskij, Samojlenko, Sergejev, Veremenko 9, Eidson 16, Vujukas 10, Kajmakoglu 11, Mekarti, Šabalkin 5, Četmen 20, Vilkinson.

ZVEZDA: Cvetković, Braun 13 (4 sk, 3 as), Subotić, Rakočević 10 (3 sk, 4 izg. lopte), Mitrović, Lazić 5, Simonović 5, Savović 2 (0/4 za dva, 0/4 za tri), Katić 8 (5 sk), Radivojević (4 izg. lopte), Nelson 12 (5 sk), Skot 4 (5 sk)

(MONDO, foto: MN Press)