Tomas junak, Trevis tragičar, sjajni Ivanović

Cedevita slavila važnu pobedu na gostovanju u Zadru - 74:73! Budućnost sigurna protiv Krke, Solnok iznenadio Split na Gripama.

Tomas junak, Trevis tragičar, sjajni Ivanović Izvor: MONDO

Ekipa Cedevite ove sezone je doživjela mnoge neplanirane poraze, ali je pobijedila tamo gdje su izgubile sve tri vodeće ekipe, u zadarskoj dvorani Krešimir Ćosić!

Marko Tomas postigao je trojku 2,2 sekunde prije kraja, a Zadrani poslije tajm-auta nisu uspjeli da ponove podvig iz susreta sa Partizanom - 73:74 (22:22, 15:14, 19:17, 17:21).

Romeo Trevis pokušao je da riješi utakmicu solo prodorom, ali za to vjerovatno ne bi imao vremena, čak i da ga Brejsi Rajt nije sjajno usmjerio ka aut liniji i natjerao na prestup.

Trevis je prije toga iskoristio samo jedno od dva slobodna bacanja, za vođstvo od 73:71. Da je bio precizan oba puta, Zadar bi imao garantovan produžetak...

Marino Baždarić bio je najefikasniji u oba tima, sa 16 poena i sedam skokova, Tomas je postigao 15, a Predrag Šuput 10 poena.

Romeo Trevis, Franko Kaštropil i Ante Delaš ubacili su po 13 za domaćina.

Cedevita je popravila skor na 11-8 i privremeno se izdvojila na četvrtoj poziciji, ispred Budućnosti, Radničkog i MZT Skoplja (po 10-8), dok su Zadrani (7-12) ostali u donjem dijelu tabele.

Poseban kuriozitet predstavlja to što Cedevita do danas nije imala nijednu pobjedu nad hrvatskim ekipama, iako je po imenima igrača bila daleko ispred svih.

Od Splita je poražena i kod kuće i u gostima, od Zadra na svom parketu (sa 16 poena razlike), a od Cibone u dvorani Dražen Petrović.

Da ovo bude loše veče ligaša iz Dalmacije, postarao se "fenjeraš" Solnok, koji je na Gripama primio samo 22 poena u drugom poluvremenu i komotnom razlikom savladao Split - 70:62.

Mađari su prethodno izgubili svih 10 mečeva u gostima i to prosječnom razlikom od 19,8 poena!?

Ako izuzmemo loše odigranu prvu četvrtinu, vjerovatno kao posljedicu umora od gostovanja ukrajinskom Budiveljniku u okviru Evrokupa, Budućnost je rutinski savladala Krku u "Morači" - 74:66 (12:20, 27:11, 14:16, 21:19).

Gosti su početkom druge četvrtine otišli na "plus 10", ali su Podgoričani već u 17. minutu preuzeli vođstvo trojkom Nikole Ivanovića i više ga nisu ispuštali.

Nakon 45:33 u 22. minutu, Krka je uspjela da zaprijeti u četvrtoj četvrtini. Ne i da ozbiljno ugrozi pobjedu favorita.

Radnički - Partizan mt:s 20.30

TABELA: Igokea 15-4, Crvena zvezda 12-6, Partizan 12-6, Budućnost 11-8, Cedevita 11-8, Radnički 10-8, MZT Skoplje 10-8, Olimpija 10-9, Krka 8-11, Zadar 7-12, Split 7-12, Cibona 6-12, Široki 6-12, Solnok 5-14.