EL: Kakve serije Makabija i Žalgirisa!

Makabi je u prvom poluvremenu "upropastio" Bešiktaš u Istanbulu, dok je Žalgiris u drugom dijelu igre "uništio" Albu iz Berlina.

EL: Kakve serije Makabija i Žalgirisa! Izvor: MONDO

Žalgiris je u Kaunasu deklasirao nesrećnu Albu iz Berlina i tako koliko-toliko oživio nade da će se plasirati u četvrtfinale Evrolige u paklenoj konkurenciji u Grupi E.

Drugu pobjedu u šest utakmica Top 16 faze, litvanski tim zabilježio je sa stilom. U drugom poluvremenu Nijemaca nije bilo na terenu: Žalgiris Kaunas - Alba Berlin 92:56 (26:21, 18:16, 26:9, 22:10).

Tako je šampion Litvanije prekinuo seriju od tri poraza, a najzaslužniji za to bio je Hrvat Marko Popović sa 22 poena i pet asistencija. Alba se kući vratila svesna da nema šta da traži u ovakvoj konkurenciji. Skor tima je 1-5 i gori je samo takođe njemački Bamberg koji i dalje nema pobjedu.

Popović je postigao 12 poena u seriji Žalgirisa od 14:0, kojom su "zeleni" otišli na 25 poena razlike i nisu se do kraja osvrnuli. Tremel Darden (17) i Mindaugas Kuzminskas (14) takođe imaju svoje zasluge za najubjedljiviji poraz Albe ove sezone u Evroligi - 34 poena razlike!?

Serijom 18:0 krajem prve i početkom druge četvrtine u Istanbulu, izraelski Makabi obezbijedio je sebi lagano drugo poluvrijeme i ubjedljivu pobjedu protiv domaćeg Bešiktaša u prvom meču Grupe F.

Bešiktaš Istanbul - Makabi Tel Aviv 55:77 (12:21, 10:22, 13:14, 20:20).

Bila je to "biti ili ne biti" utakmica za slavni klub iz Tel Aviva, jer i sa ovom pobjedom oni imaju male šanse da odu dalje, u četvrtfinale. Skor im je tek 2-4. Bešiktaš, koji je jedan od timova zbog kojeg Partizan ne igra Top 16 ove sezone, ostao je bez ijedne pobjede i poslije šest odigranih kola u elitnom društvu.

Sa pet trojki iz 26 pokušaja, crno-bijeli iz Istanbula nisu imali nikakve šanse u ovom meču. Pomenutom serijom od 16:0, tim Davida Blata stigao je do 37:12, odnosno 43:22 na poluvremenu, poslije čega se zaista nije postavljalo pitanje pobjednika, naročito što je Bešiktaš drugo poluvrijeme počeo "sjajno" i pao na 25 poena zaostatka - 24:49!?

GRUPA E

Žalgiris Kaunas - Alba Berlin 92:56 (26:21, 18:16, 26:9, 22:10)
/Popović 22 - Idbihi 12/

Real Madrid - CSKA Moskva 86:78, 66:66 (14:15, 14:12, 10:17, 23:22)
/Kerol 31, 5 sk, Fernandez 20, 13 sk, 5 as - Teodosić 13, 5 sk, 4 as, Erceg 13, Micov 12, Krstić 11, 6 sk/

U petak:

Unikaha Malaga - Anadolu Efes (19.45)
Panatinaikos Atina - Brose Baskets Bamberg (21.00)

TABELA: Real 6-0, Efes 4-1, CSKA 4-2, Panatinaikos 3-2, Unikaha 2-3, Žalgiris 2-4, Alba 1-5, Bamberg 0-5.

GRUPA F

Bešiktaš Istanbul - Makabi Tel Aviv 55:77 (12:21, 10:22, 13:14, 20:20)
/Četin 13 - Elijahu 14, 5 sk, 3 as/

Olimpijakos Pirej - Fenerbahče Ulker 82:71 (23:24, 20:13, 25:15, 14:22)
/Spanulis 15, 5 sk, Printezis 13 - Mekejleb 20, Bogdanović 20, Anderson 18/

Barselona - Montepaski Sijena 85:66 (20:13, 28:16, 20:18, 17:19)
/Tomić 20, 5 sk, Rabaseda 16 - Braun 19, 4 as, Haket 14, Rašić 6/

U petak:

Kaha Laboral - Himki (20.30)

TABELA: Barselona 5-1, Montepaski 5-1, Kaha Laboral 4-1, Himki 3-2, Olimpijakos 3-3, Makabi 2-4, Fenerbahče 1-5, Bešiktaš 0-6.

(MONDO, foto: FoNet/EPA)