NBA: Trener se sjetio Radmanovića (VIDEO)

Srpski košarkaš konačno zaigrao na meču Bulsa sa Denverom. Lejkersima se vratio Hauard ali im to nije pomoglo da slave u derbiju sa Bostonom.

NBA: Trener se sjetio Radmanovića (VIDEO) Izvor: MONDO

Iako ima veliko iskustvo, 33 godine i igra svoju 15. sezonu u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu, Vladimir Radmanović provodi manje minuta na parketu neko ikada prije.

"Radmanu" se tako da dogodilo da najveću minutažu u sezoni dobije tek 7.februara, na meču protiv Denver Nagitsa.

Bulsi su utakmicu izgubili sa velikih 128:96, prije svega zbog očajne treće četvrtine u kojoj su Nagitsi slavili sa 37:16.

Srpski košarkaš je na parketu proveo rekordnih 13 minuta, uz pristojan učinak od pet poena, tri skoka i dvije asistencije, iako je tada pobjednik već bio poznat.

Najbolji kod Denvera bio je rezervista Vilson Čendler sa 24 poena, odličnu je partiju pružio i startni plej Taj Louson sa 16 poena i 12 asistencija.

Denveru je ovo 15. pobjeda u posljednjih 18 mečeva!

Video

25.000 poena Kevina Garneta!

Iako nisu u vrhu NBA lige, kad se sastanu Boston i Lejkersi - to je derbi.

Tim iz Los Anđelesa ostao je duži period bez Pau Gasola, ali su se navijači nadali da će povratak na teren Dvajta Hauarda popuniti prazninu u reketu. Međutim to nije bilo dovoljno da se dobiju Seltiksi.

Lejkersi su dobili šest od posljednjih sedam mečeva i nadali su se da mogu da nastave u istom ritmu i potajno održavaju nadu za plasman u plej of.

Ali ništa od toga. Brajant je poslije niza utakmica u kojima je bio primjetno nesebičan, u Boston Gardenu imao nula asistencija...ubacio je 27 poena, ali to nije bilo dovoljno.

Mršave učinke imali su Stiv Neš sa 9 poena i 5 asistencija, i pomenuti Hauard sa po devet koševa i skokova.

Kod domaćina, koji je zabilježio svih šest pobjeda od kada se povrijedio Radžon Rondo, briljirao je Pol Pirs sa 24 poena, a u istoriju je ušao njegov saigrač Kevin Garnet koji je ubacio svoj 25.000. koš u karijeri