KUP: Radnički trenirao za polufinale

Kragujevčani bez problema pobijedili valjevski Metalac u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća 95:60.

KUP: Radnički trenirao za polufinale  Izvor: MONDO

"Vučete se po terenu! Pa, kako vas nije sramota?", pitao je trener Metalca Dragan Nikolić svoje igrače dva minuta prije kraja duela sa Radničkim.

U tom trenutku domaći tim je vodio 89:54 i uveliko mislio na polufinalni okršaj nacionalnog Kupa, zakazan za subotu uveče.

Obe ekipe su do kraja pogađale u neobaveznoj igri i ispisale na semaforu konačan rezultat:

Radnički - Metalac 95:60 (25:19, 22:15, 14:11, 34:15)

Trener osvajača "malog" Kupa Srbije nije vikao tokom opisanog tajm-auta. Međutim, jeste tokom prethodnih, dok su njegovi izabranici imali kakvu-takvu šansu bar da izbjegnu (pre)ubjedljiv poraz.

Pobjednik meča bio je jasan već od uvodne četvrtine. Iako su gosti pristojnom napadačkom igrom do pauze održavali zaostatak na relativno dostižnoj razlici, Kragujevčani su sa nekoliko serija definitivno "ubili" njihovu vjeru u iznenađenje.

Pobjednički tim definitivno se "odlijepio" na sigurnu razliku sredinom druge četvrtine. Prednost od jednog poena (29:28) za tri minuta je učinio dvocifrenom (41:29), završno sa trojom Danila Mijatovića.

Miroslav Nikolić pružio je priliku svim igračima i svaki je ubacio bar po koš. Pred 2.000 gledalaca i nedavno opersianim Ratkom Vardom (sjedio kraj klupe) najveći indeks imao je mladi plejmejker Nenad Miljenović.

Bivši košarkaš Partizana mt:s nastupio je 25 minuta, ubacio deset poena (5/6 za dva), uz četiri skoka i šest asistencija! Odigrao je cijelo prvo poluvrijeme i završnicu četvrte četvrtine.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Mijatović, ubacivši 16 poena. Pogodio je dvije trojke (bez promašaja) i uz Aleksandra Ćapina i Tariko Vajta koševima van linije 6,75 raspjevao publiku, očigledno željnu još jednog duela sa Crvenom zvezdom Telekom.

Međutim, tokom utakmice su na tribinama klicane i uvredljive parole na račun čelnika Košarkaškog Saveza Srbije i Crvene zvezde Telekom. Tokom treće četvrtine meč je bio prekinut zbog skandiranja "Dejane ustašo", na račun potpredsjednika Saveza Dejana Tomaševića.

Reakciju arbitara odmah je podržao predsjednik Radničkog Ivan Grujin. Ustao je sa klupe i zamolio navijače da prestanu, zbog prijetnje da će tribine u suprotnom biti ispražnjene.

I Nikolićevu ekipu i raspjevanu publiku u subotu očekuje veće iskušenje. U borbi za finale igraće protiv pobjednika duela Crvena zvezda Telekom - Vojvodina, a karata za vjerovatni okršaj učesnika ABA lige nema u prodaji.

U poraženom timu najefikasniji je bio Stefan Balmazović. Ubacio je 15 poena, od čega devet šutirajući za tri poena.

RADNIČKI: Miljenović 10 (5/6 za dva, 4 sk, 6 as), Sinovec 10, Ćapin 8, Milosavljević, Jović 3, Emening 4, Birčević 6 (9 sk), Borisov 5, Dimić 10, Krstović 8 (6 as), Mijatović 16 (2/2 za tri, 4 sk), Vajt 13 (5 sk, 3 as)

METALAC: Tanasković 4, Kruščić 11 (6 sk, 3 as), Mitrović, Đukanović 3, Bakić, Marojević 6, Tomašević 5, Živanović 9 (7 sk, 5 as), Balmazović 15, Dujković 7, Vujić, Jokić.

(Izvještač MONDA iz Kragujevca - Ivan Bogunović, foto: MN Press)