ABA: Ognjeni MZT!

Skopska ekipa pobijedila Cedevitu u Zagrebu, iako je gubila -11. MZT i dalje može do Fajnal-fora. Ognjen Stojanovski "meč viner".

ABA: Ognjeni MZT! Izvor: MONDO

MZT Skoplje se vratio iz gotovo izgubljene situacije u dvorani u Zagrebu i savladao je rivala za odlazak na Fajnal-for ABA lige!

Cedevita je vodila 69:58 početkom posljednje četvrtine, potom i 71:63, ali je MZT strpljivom igrom u finišu uspio da dođe do veoma važne pobjede, pete na gostovanjima ove sezone, ukupno 11.

Cedevita - MZT 78:80 (22:20, 19:16, 20:20, 17:24) u 21. kolu ABA lige. Zagrebačka ekipa bitno je umanjila šanse za odlazak na završni turnir regionalne lige, dok MZT ima realne šanse da se domogne tog cilja, s obzirom na to da je u naredna dva kola domaćin (Igokea i Zadar, a potom gostuje Solnoku, a zatim dočekuje Partizan).

Kvartet igrača vodio je MZT do pobjede, ali, ipak, uloga igrača utakmice mora da se dodijeli Kirilu Nikolovskom koji je trojkama tokom treće, a posebno u četvrtoj četvrtini održavao MZT u životu. Meč je završio sa 15 poena (trojke tri za tri), Damjan Stojanovski ubacio je 14, Ognjen Stojanovski 13, a veteran Todor Gečevski je ostvario "dabl-dabl": 13 poena i 11 skokova!

Imala je Cedevita dobijenu utakmicu. U finišu treće i početkom posljednje četvrtine, zagrebački tim je imao +11 (69:58), potom i 71:63, ali je vrlo loše organizovao napade i nije iskoristio crne minute u igri gostiju.

Od 71:63, MZT je prišao na 73:71, da bi, pri rezultatu 76:74 za Cedevitu Ognjen Stojanovski bio fauliran na šutu za tri poena. Međutim, sudije su mislile da je nagazio liniju, pa je šutirao dva penala. Oba je pogodio za izjednačenje.

Potom je Gečevski bio precizan sa linije bacanja za vođstvo MZT-a, a izjednačio je Predrag Šuput takođe sa penala.

Krenuo je MZT u napad, loše ga je organizovao, ali se u narednoj akciji Cedevita revanširala. Markovski je ukrao loptu, da bi Ognjen Stojanovski pogodio dugu dvojku za pobjedu!

Radnički Kragujevac - Cibona 20.30h

TABELA: Igokea 15-5, Zvezda 15-6, Partizan 13-8, Budućnost 13-8, Radnički 12-8, Cedevita 12-9, Olimpija 11-10, MZT Skoplje 11-10, Krka 9-12, Cibona 7-13, Zadar 7-13, Široki 7-14, Split 7-14, Solnok 6-15.

(MONDO - foto: MN Press)