EL: Teo uzalud pogađao u Istanbulu

CSKA opet poražen od Efesa (60:63), uprkos dobroj partiji srpskog plejmejkera (26 poena, pet asistencija).

EL: Teo uzalud pogađao u Istanbulu  Izvor: MONDO

Ekipa Etorea Mesine nije uspjela da i drugi put pobijedi Efes u TOP 16 fazi Evrolige.

Neuspjeh u Moskvi krajem prošle godine (71:90) probudio je tim Oktaja Mahmutija, pa od onda ne zna za poraz u najjačem takmičenju!

U petak uveče Duško Savanović (7 poena) i saigrači ostvarili su i sedmu uzastopnu evroligašku pobjedu i zadržali korak za Real Madridom na prvom mjestu tabele grupe E.

Uprkos tome što su "armejci" vodili od prvog do 36. minuta (u jednom trenutku i 12 poena, 22:10), domaći igrači smogli su snagu da važnim pogocima Džordana Farmara povedu 59:58 i odbrane vođstvo do kraja.

Doduše, imali su i sreću, pošto su Zoran Erceg i Miloš Teodosić imali priliku da u posljednjem napadu odvedu meč u produžetak, ali nisu bili precizni van linije 6,75.

Teo je odigrao meč na visokom nivou. Njegov učinak od 26 poena (5/10 za tri), uz pet asistencija i četiri skoka obilježio je derbi 8. kola Evrolige, ali nije bio dovoljan za treću pobjedu ruskog predstavnika.

I ostali srpski internacionalci nastupili su na parketu dvorane Abdi Pekči. Duško Savanović odigrao je 22 minuta u dresu pobjedničkog tima i ubacio sedam poena.

Za goste su igrali i Nenad Krstić (4 poena), Zoran Erceg (2) i Vladimir Micov (7 poena, 5 sk), ali nisu mnogo pomogli u odbrani od borbenih domaćina, predvođenih Farmarom (15)

U još jednom od derbija kola, Olimpijakos je u Atini pobijedio Kahu Laboral 82:74

U pobjedničkom timu najbolji je bio Ejsi Lo sa ubačenih 18 poena, a veliku pomoć imao je u Jorgosu Printezisu (11, 6 sk).

Srpski internacionalac Nemanja Bjelica nastupio je 28 minuta i postigao 12 poena. Bio je najbolji skakač ekipe sa osam uhvaćenih lopti.

Evropski šampion je trijumfom pobjegao Kahi i prestigao je na tabeli sa pet pobjeda u osam kola.

/Nahbar 17 - Žorić 26, 5sk, Perović bez poena, 2sk, 1as/

TABELA: Real 7-1, Efes 7-1, CSKA 5-3, Panatinaikos 5-3, Unikaha 4-4, Žalgiris 3-5, Alba 1-7, Bamberg 0-8.

Grupa F

Himki - Bešiktaš 87:56 (38:27)
/Dejvis 18, 6 sk - Nalga 10/

Olimpijakos - Kaha Laboral 82:74 (41:27)
/Ejsi Lo 18 (2/2 za tri) - Heurtel 16, Bjelica 12 (8 sk)

U četvrtak

Fenerbahče - Barselona 60:99 (19:50)
/Bogdanović 18 - Majkl 17, 4sk/

Makabi - Montepaski 92:61 (46:34)
/Smit 19, 8sk, 4as - Kangur 13, 4sk, Rašić nije igrao/

TABELA: Barselona 7-1, Montepaski 6-2, Himki 5-3, Olimpijakos 5-3, Kaha Laboral 4-4, Makabi 3-5, Fenerbahče 2-6, Bešiktaš 0-8.

(MONDO, foto: MN Press)