ABA: Cedevita sve dalje od fajnal-fora

Zagrepčani poslije drugog uzastopnog poraza otišli još jedna korak unazad od plasmana među četiri najbolje ekipe ABA lige.

ABA: Cedevita sve dalje od fajnal-fora  Izvor: MONDO

Za košarkaše Cedevite u posljednje vrijeme stvari baš ne idu kako je planirano.

Prvo su početkom februara košem u posljednjoj sekundi poraženi od gradskog rivala Cibone u finalu hrvatskog Kupa, da bi potom uslijedila dva poraza u ABA ligi. Prvo od MZT Skoplja u Zagrebu (78:80), a onda u subotu uveče od posljednjeplasiranog Solnoka u gostima - 64:59 (13:17, 16:13, 7:14, 28:15).

Učinak Cedevite sada je 12 pobjeda i 10 poraza. Glavni rivali zagrepčanima za mjesto na fajnal-foru su Partizan, Radnički i Budućnost (svi imaju po meč manje i skor 13-8), dok bi Olimpija, u slučaju da u nedjelju pobijedi Partizan, takođe, mogla da se umiješa za mjesto na završnom turniru.

Cedevita je u Mađarskoj vodila veći dio utakmice, ali je Solnok četiri minuta prije kraja, trojkom Akosa Horvata došao do 52:50. Gosti su poenima Mira Bilana i Ante Mašića ponovo uspjeli da povedu (54:52), međutim.

U posljednji minut ušlo se poenom prednosti za Cedevitu i onda su uslijedili prelomni trenuci utakmice.

Sead Šehović je dva puta pogodio sa linije slobodnih bacanja, a Brajan Džejms postigao trojku kojom je Solnok došao do 60:57. U penal završnici domaći igrači bili su uspješniji i tako došli do sedme pobjede ove sezone.

Najefikasniji igrač meča bio je centar domaćeg tima Marton Bader sa 15 poena, uz četiri skoka, ali je epitet igrača utakmice pripao Seadu Šehoviću, koji je upisao 12 poena, 10 skokova i pet asistencija.

Cedevitu su predvodili Karl Rajt sa 13 poena, sedam asistencija i Miro Bilan sa 10 poena i 11 skokova.

U prvoj utakmici 22. kola ABA lige igranoj u subotu Cibona je kao domaćin pobijedila Split 81:73, a u 20.00 igraju Partizan i Olimpija. Igokea je veče prije u Skoplju savladala domaći MZT.

Široki - Radnički 20.30

TABELA: Igokea 17-5, Crvena zvezda Telekom 15-6, Budućnost 13-8, Radnički 13-8, Partizan mt:s 13-8, Cedevita 12-10, Olimpija 11-10, MZT Skoplje 11-11, Krka 9-12, Cibona 8-14, Široki 7-14, Zadar 7-14, Split 7-15, Solnok 7-15.

(MONDO,foto: MN Press)