ABA: Partizan pobijedio za sebe i Zvezdu

Igokea u Pioneru poražena od Partizana 73:64. Crno-bijeli povećali sebi šansu za plasman na F4, a Zvezdi za osvajanje prvog mjesta.

ABA: Partizan pobijedio za sebe i Zvezdu Izvor: MONDO

Tim Duška Vujoševića ulazi u formu pred odlučujući dio sezone!

Pobieda nad Cedevitom u prošlom kolu ulila je crno-bijelima neophodno samopouzdanje pred derbi 24. kola i okršaj sa liderom.

Nošen "evroligaškom" podrškom 6.500 navijača, Partizan mt:s savladao je Igokeu 73:64 (13:17, 25:13, 20:18, 15:16) i ostvario izuzetno važnu pobjedu u borbi za plasman na završni turnir.

Uoči posljednja dva kola šampion Srbije ima isti broj pobjeda i poraza kao i Budućnost i Radnički, uz bolji međusobni skor u duelima i sa jednim i sa drugim timom.

Dakle, sam će krojiti svoju sudbinu!

U preostala dva kola gostovaće MZT Skoplju i kod kuće dočekati Solnok. Kragujevčani će igrati protiv Splita i Zvezde, a Budućnost takođe protiv crveno-bijelih, u pretposljednjem, i Olimpije, u posljednjem kolu.

Neuspjeh Igokee u Pioniru stvorio je neizvjesnost i u borbi za prvo mjesto. Crvena zvezda Telekom u ponedjeljak gostuje Širokom i ako pobijedi izjednačiće se sa Aleksandrovčanima na čelu tabele, uz lošiji skor u međusobnim okršajima.

Igokea će do kraja ligaškog dijela takmičenja igrati protiv Krke i Cibone.

Duel Partizana mt:s i Igokee dokazao je karakter domaćih.

Iako su prije nedelju dana, uoči utakmice sa Cedevitom, navijači crno-bijelih sa strepnjom čekali završnicu ligaškog dijela takmičenja, ljubimci su ih od tada dva puta obradovali i sve boljim nastupima nagovijestili još dobrih rezultata.

Strpljivom igrom u napadu, disciplinovanom odbranom, brzim protokom lopte i dobrom selekcijom šuta, tim Duška Vujoševića revanširao se gostima za poraz u prvom dijelu sezone.

Nakon prve četvrtine, koja je pripala Igokei (17:13), domaći su serijama 8:1 i 11:2 stekli prednost i sačuvali je do umalo uzbudljive završnice...

... Umalo, ali ne i potpuno, jer su Vujoševićevi igrači poslije maksimalnih 64:49 (u 33. minutu) znali da se odbrane od posljednjeg "trzaja" gostiju i trojkom Davisa Bertansa uz zvuk sirene (za 71:61) definitivno "prelomili" meč u 39. minutu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Branko Jorović sa 15 ubačenih poena i uz loš šut za tri (0/4). Domaće je predvodio kapiten Vladimir Lučić sa 13, uz pet skokova i perfektne pokušaje van linije 6,75 (2/2).

Crno-bijeli su završili meč sa 48 odsto uspješnosti pri šutu za dva (24/50) i značajno većim brojem skokova od rivala (39/26). Važan doprinos takvoj statistici dali su raspoloženi centri domaćih:

Dru Gordon ubacio je 11 poena (6 sk), Đorđe Gagić takođe 11 (7 sk), Žofri Lovernj šest (7 sk) i Nikola Milutinov dva (2 sk). Samo Dejan Musli za šest minuta nijednom nije pogodio.

Spoljna linija crno-bijelih ubacila je pet trojki iz 18 pokušaja (doduše, dva puta se oprobao i Lovernj), u čemu su gosti potpuno podbacili.

Marko Brkić pogodio je tri trojke iz šest pokušaja, a ostatak ekipe šutirao je 1/15! Snažnom odbranom ispod obruča domaći su "umirili" i Korslija Edvardsa, pa je za 21 minut ubacio samo devet poena, uz šut iz igre 2/9.

PARTIZAN MT:S: Lavernj 6 (7 sk), Milutinov 2, Vesterman 6, Gordić 4, Lučić 13 (2/2 za tri, 5 sk), Milosavljević 7, Bogdanović 5, Gagić 11 (5/5 za dva, 7 sk), Musli, Čakarević, Gordon 11 (6 sk), Bertans 8 (2/6 za tri).

IGOKEA: Adamović, Dozet 13 (0/3 za tri), Jorović 15 (0/1 za tri, 7 sk), Komatina 1, Gajović, Šulović, Bocka, Brkić 11 (3/6 za tri, 5 sk), Hemonds 6 (0/3 za tri, 4 sk), Joksimović 4 (5 as), Edvards 9 (4 sk), Štemberger 5.

Široki - Crvena zvezda Telekom 20.30

TABELA: Igokea 18-6, Crvena zvezda Telekom 17-6, Budućnost 15-9, Radnički 15-9, Partizan mt:s 15-9, Olimpija 13-11, Cedevita 12-11, MZT 12-12, Krka 9-14, Cibona 9-15, Zadar 8-16, Split 8-16, Solnok 8-16, Široki 7-16.

(MONDO, foto: MN Press)