NBA: Ni "plus 27" ne pomaže protiv Majamija!

Spektakularan povratak šampiona u duelu sa Klivlendom. Serijom 48:14 za 13 minuta nadoknadio minus i sačuvao pobjedu u uzbudljivoj završnici.

NBA: Ni "plus 27" ne pomaže protiv Majamija! Izvor: MONDO

"Ovo je bio jedan od najbizarnijih dana u mom životu", rekao je Lebron Džejms poslije 24. uzastopne pobjede Majamija, na terenu Klivlenda - 98:95.

Domaći su u trećoj četvrtini vodili 67:40. Međutim, gosti su za malo više od 13 minuta napravili seriju 48:14 i poveli sedam poena prednosti.

Tokom nevjerovatnog niza pogadaka, ubacili su čak devet trojki (Batije, Lebron i Alen po tri). Džejms je svom bivšem timu ubacio 25 poena i uz 12 skokova i deset asistencija ostvario četvrti tripl-dabl sezone.

Doduše, pošto su stekli vođstvo, gosti su se vidno opustili i počeli da rasterećeno šutiraju. To im se umalo vratilo porazom, pošto su arbitri na poen prednosti za Majami, pet sekundi prije kraja, dosudili sporan aut za goste.

Džejms je potom pogodio dva bacanja, a Si Džej Majls promašio trojku za produžetak.

"Ovo je bio jedan od najvećih povrataka u mojoj karijeri. Nisam razmišljao o pobjedničkom nizu, ali jesam o tome da će nas razbiti", rekao je Lebron, najefikasniji igrač duela.

Njegov saigrač Mario Čalmers ubacio je 17 poena, a među domaćima najbolji je bio Vejn Elington sa 20.

Meč je bio neobičan iz više aspekata.

Početak je kasnio 35 minuta zato što je sa semafora iznad terena kapala voda. Problem je nastao zbog kondenzacije stvorene uređajem za pravljenje dima tokom predstavljanja igrača.

Takođe, u posljednjoj četvrtini jedan navijač domaćih uletio je na teren osam minuta prije kraja. Obukao je majicu sa porukom Lebronu "Nedostaješ nam, vrati se 2014".

Lebron ga je pomilovao po glavi.

Uzbudljivo je bilo i u Memfisu. Španac Mark Gasol donio je pobjedu "grizlijima" u derbiju Zapada, protiv Oklahome.

Njegov saigrač Džeri Bejles uveo je meč u produžetak trojkom u posljednjem napadu, a Tanderi su bolno poraženi 0,8 sekundi prije kraja!

Gasol je ćušnuo loptu poslije promašaja Zeka Rendolfa i oduševio 18.119 navijača u rasprodanom Fedeks forumu.

Najefikasnij igrač derbija Zapadne konferencije (treći protiv drugog) bio je Kevin Durent. Ubacio je 32 poena. U domaćem timu najraspoloženiji je bio Majk Konli (24, 7 sk, 5 as).

TABELE:

ISTOK: Majami 53-14, Indijana 42-26, Njujork 40-26, Bruklin 40-28, Atlanta 38-30, Čikago 36-30, Boston 36-31, Milvoki 34-33, Filadelfija 26-41, Toronto 26-42, Vašington 24-43, Detroit 23-46, Klivlend 22-46, Orlando 18-51, Šarlot 16-52.

ZAPAD: San Antonio 52-16, Oklahoma 50-19, Memfis 46-21, Klipers 47-22, Denver 47-22, Golden Stejt 39-31, Hjuston 37-31, Lejkersi 36-33, Juta 34-34, Dalas 32-36, Portland 31-36, Minesota 23-42, Sakramento 24-44, Finiks 23-46, Nju Orleans 23-46.

(MONDO, foto: Beta/AP)