EL: Makabi u strašnoj seriji

Prvak Izraela upisao petu pobjedu zaredom i to na parketu aktuelnog šampiona Evrope. Kvartet ravnopravno konkuriše za tri plej-of mjesta.

EL: Makabi u strašnoj seriji  Izvor: MONDO

Očajno je Makabi počeo Top 16 fazu, imao skor 1-4 i 2-5, a onda nanizao pet trijumfa i našao se nadomak plasmana u četvrtfinale plej-ofa.

Himki, Makabi, Olimpijakos i Montepaski su dva kola prije kraja izjednačeni po broju bodova, od drugog do petog mjesta, a tim Dejvida Blata (zbog dobre koš-razlike u međusobnim susretima) može da prebrine sve brige protiv Bešiktaša iduće nedelje.

Najnoviju pobjedu "ponos Izraela" je zabilježio nad Olimpijakosom u Pireju - 73:67, pošto je na poluvremenu vodio čak sa 18 poena razlike.

Olimpijakos je uhvatio priključak, u četvrtoj četvrtini prišao na 60:63 i 62:65, na šta je Devin Smit odgovorio prelomnom trojkom. Na drugoj strani je promašio Spanulis, a Riki Hikmen minut prije kraja odveo goste "plus osam".

Himki je očekivano slavio pobjedu nad Fenerbahčeom, dok se Bešiktaš konačno, u 12. kolu, pomjerio sa nule.

Istanbulski crno-bijeli neće na kraju mnogo profitirati zbog pobjede nad Montepaskijem, ali će zato italijanski prvak možda ostati bez četvrtfinala, baš zbog ovog poraza.

Tuktu Ačik poentirao je iz solo prodora 0,6 sekundi prije kraja, za konačnih 72:70!

Montepaski u preostale dvije runde dočekuje gotovo nepobjedivu Barselonu, a zatim gostuje Kahi Laboral, koja iz drugog plana još gaji nadu da će se plasirati među najbolja četiri u grupi.

Barselona - Kaha Laboral 83:74

TABELA: Barselona 11-1, Himki 7-5, Makabi 7-5, Olimpijakos 7-5, Montepaski 7-5, Kaha Laboral 6-6, Fenerbahče 2-10, Bešiktaš 1-11.

PAROVI 13. KOLA (28/29. mart): Makabi - Bešiktaš, Himki - Kaha Laboral, Fenerbahče - Olimpijakos, Montepaski - Barselona.

Grupa E

Real Madrid - Panatinaikos 73:74
Unikaha - CSKA 66:70
Žalgiris - Efes 79:71

u sredu:

Bamberg - Alba 72:75

TABELA: CSKA 9-3, Real 9-3, Efes 9-3, Panatinaikos 8-4, Unikaha 6-6, Žalgiris 5-7, Alba 2-10, Bamberg 0-12.

PAROVI 13. KOLA (28/29. mart): CSKA - Real, Efes - Unikaha, Bamberg - Panatinaikos, Alba - Žalgiris.