NBA: Stop Majamiju! (VIDEO)

Serija Hita od 27 pobjeda prekinuta u Čikagu - 101:97. Brajant i Hauard jači od Pekovića i Rubija. Juta prati Lejkerse.

NBA: Stop Majamiju! (VIDEO) Izvor: MONDO

Majami Hit moraće da se zadovolje drugim mjestom u knjizi NBA rekorda. Niz Los Anđeles Lejkersa od 33 pobjede (sezona 1971/72), ostaće netaknut, ali je veliko pitanje kada će mu neko prići ovako blizu.

Lebron Džejms i ekipa "pali" su poslije 27 mečeva i nepuna dva mjeseca. Prethodni poraz nanijela im je Indijana 1. februara.

Majami je na sedam utakmica u tom periodu gubio dvocifrenom razlikom, a 11 puta se vraćao iz deficita u četvrtoj četvrtini. Prošle srijede u Klivlendu bilo je čak 27 poena razlike za domaćina.

Iako bez povrijeđenih Noe i Rouza, Čikago Bulsi bili su dovoljno čvrsti da ne dozvole šampionima nešto slično. Početkom posljednje četvrtine rezultat je bio neriješen (69:69), Čikago se "odlijepio" na 75:69 i konačnih 101:97 je najbliže što je Majami uspio da priđe.

"Kako naše karijere budu odmicale, postajaćemo svjesniji koliko je bilo teško nanizati 27 pobjeda. Sada su nam važnije neke druge stvari. Ova serija nijednog trenutka nije bila naš primarni cilj", rekao je trener Hita Erik Spolstra.

Video

Na Zapadu je tema broj 1 i dalje borba za plasman u plej-of, koju vode Los Anđeles Lejkersi, Juta Džez i Dalas Maveriksi.

Lejkersi su zadržali prednost 22. uzastopnom pobjedom nad Minesota Timbervulvsima - 120:117, pošto je Kobi Brajant blokirao šut Rikija Rubija za izjednačenje.

U taboru domaćih su se žalili da je Brajant napravio faul, na šta je Kobi samo odmahnuo rukom.

"Nisam siguran da sam ga uopšte pipnuo. Samo sam podigao ruku! Nisam ga udario, pa da kažu da je bio očigledan faul. To se nikad ne svira u posljednjem sekundu... A i da su izjednačili, ušli bismo u produžetak i opet pobijedili", arogantno je izjavio Brajant.

Nikola Peković zabilježio je još jedan "dabl-dabl" za Timbervulvse, koji su posljednji put pobijedili Lejkerse prije šest godina. Međutim, njegovih 19 poena i 16 skokova bili su skromni u odnosu na 25 poena, 16 skokova, pet blokada i pet ukradenih lopti Dvajta Hauarda!

"Jezeraši" su tri minuta prije kraja imali 12 poena prednosti, a onda se Minesota okrenula očajničkoj strategiji fauliranja Hauarda. Centar gostiju promašio je šest od osam slobodnih bacanja, što je uvelo meč u neizvjesniju završnicu, ali nije donijelo preokret.

Juta je pobjedom nad Finiksom ostala korak iza Lejkersa na devetom mjestu, a do istog skora može i Dalas, ako na svom parketu savlada Indijanu u četvrtak.

TABELE

ISTOK: Majami 56-15, Njujork 44-26, Indijana 45-27, Bruklin 42-29, Čikago 39-31, Atlanta 40-32, Boston 37-34, Milvoki 34-36, Filadelfija 28-43, Vašington 26-45, Toronto 26-45, Detroit 24-48, Klivlend 22-48, Orlando 18-54, Šarlot 17-54.

ZAPAD: San Antonio 54-17, Oklahoma Siti 53-19, LA Klipers 49-23, Denver 49-24, Memfis 47-24, Golden Stejt 41-32, Hjuston 39-32, LA Lejkers 37-35, Juta 36-36, Dalas 35-36, Portland 33-38, Sakramento 26-46, Minesota 25-45, Nju Orleans 25-47, Finiks 23-49.

(MONDO, foto: Beta/AP)