EL: CSKA gazi

Ruski tim pred domaćom publikom savladao Real sa 81:72 i upisao deseti trijumf u Top 16 fazi.

EL: CSKA gazi  Izvor: MONDO

Ekipa CSKA u derbiju 13. kola grupe E Top 16 faze slavila je protiv Real Madrida - 81:72 (24:15, 20:13, 19:19, 18:25).

Moskovljani su zapravo meč dobili u prvom poluvremenu. Oni su poslije 20 minuta igre vodili 44:28, a tim iz Madrida, uprkos dobroj igri u nastavku meča, nije uspio da sustigne visoku prednost domaćina.

Ekipu CSKA predvodili su Soni Vims sa 21 poenom i četiri asistencije, dok je odličnu partiju pružio i srpski reprezentativni dvojac.

Miloš Teodosić uknjižio je 17 poena, uz četiri skoka i sedam asistencija, dok je Nenad Krstić pobjedi doprinio sa 16 pogodaka, uz četiri uhvaćene lopte.

Zoran Erceg duel je završio sa tri poena.

Kod Reala najbolji je bio Rudi Fernandez sa 24 poena i šest skokova.

CSKA na tabeli grupe E vodi sa 10 pobjeda i tri poraza, a slijedi ih Real sa skorom 9-4.

Unikaha je napravila iznenađenje u Istanbulu i pobijedila domaći Efes sa 70:64 (19:16, 9:17, 22:14, 20:17).

Najzaslužniji za trijumf bili su Markus Vilijams i Luka Žorić. Vilijams je postigao 22 poena i u trenucima kada se meč "lomio" predvodio španski tim do trijumfa, dok je Žorić ubacio poen manje.

U poraženom timu istakli su se Džordan Farmar sa 13 pogodaka i Kerem Gonlum, koji je zabilježio 11 poena, dok je srpski reprezentativac Duško Savanović upisao samo tri poena.

REZULTATI I PAROVI 13. KOLA

Grupa E
CSKA - Real 81:72
Efes - Unikaha 64:70
Bamberg - Panatinaikos 60:82
Alba - Žalgiris (petak)

TABELA: CSKA 10-3, Real 9-4, Efes 9-4, Panatinaikos 9-4, Unikaha 7-6, Žalgiris 5-7, Alba 2-10, Bamberg 0-13.

Grupa F
Makabi - Bešiktaš 101:58
Himki - Kaha Laboral (petak)
Fenerbahče - Olimpijakos (petak)
Montepaski - Barselona (petak)

TABELA: Barselona 11-1, Makabi 8-5, Himki 7-5, Olimpijakos 7-5, Montepaski 7-5, Kaha Laboral 6-6, Fenerbahče 2-10, Bešiktaš 1-12.

(MONDO, foto: MN Press)