NBA: Oklahomi derbi Zapada, Dalas "ćao"

U borbi za prvo mjesto Zapadne konferencije Oklahoma kao domaćin pobijedila San Antonio. Čikagu "triler" protiv Bruklina.

NBA: Oklahomi derbi Zapada, Dalas "ćao"  Izvor: MONDO

Što smo bliži plej-ofu, borba u NBA ligi postaje sve zanimljivija. Posebno u Zapadnoj konferenciji!

Na Istoku je Majami neprikosnoven, dok Filadelfija ima samo teoretsku šansu da stigne Milvoki na osmoj poziciji, posljednjoj koja donosi nastavak sezone.

Na Zapadu se zato vode podjednako interesante borbe za prvo i osmo mjesto.

Poslije era u kojima su bili među najboljim timovima lige, Losa Anđeles Lejkersi i Juta Džez preživljavaju jednu od najtežih sezona u istoriji. Grčevito se bore za plasman u plej-of, a posao im je koliko-toliko olakšao Dalas, koji je u noći između četvrtka i petka izgubio u Denveru 94:95 i time svoje šanse za osvajanje osmog mjesta sveo na minimum.

Do 19. uzastopne pobjede na domaćem terenu Denver je doveo Andre Igudala, koji je odličnim solo-prodorom 2,8 sekunde pre kraja riješio pitanje pobjednika.

Bio je to njegov tek osmi poen za 40 minuta provedenih na terenu, ali je imao osam asistencija i devet skokova.

Najefikasniji u pobjedničkom timu, trećeplasiranom na konferencijskoj tabeli, bio je Kori Briver sa 23 poena, a jedan manje, uz sedam asistencija, postigao je Andre Miler. Dabl-dabl učinak ostvario je Kenet Farid sa 12 poena i 19 skokova.

U gostujućem timu niko se nije naročito izdvojio. Brendan Rajt je imao 16, a Kris Kaman i Dirk Novicki po 13 poena.

U derbiju Zapada Oklahoma je pobijedila San Antoniju 100:88 i prišla "mamuzama" na samo pobjedu zaostatka.

Domaćin se "odlijepio" već u prvoj četvrtini, koju je dobio 29:18, poslije čega je održavao prednost. U pojedinim momentima razlika je bila i 20 poena.

Najzaslužniji za pobjedu Tandera bili su Rasel Vestbruk i Kevin Durant, koji su zajedno ubacili 52 poena. Prvi 27, a drugi 25. Istakao se i Serž Ibaka sa 11 poena i isto toliko skokova.

Goste su predvodili Kavaj Leonard i Tim Dankan sa po 24 poena. Tandem se istakao i po broju uhvaćenih lopti. Leonard ih je imao 14, a Dankan 11. U timu gostiju trebalo bi pomenuti i Tonija Parkera, koji je za 25 minuta upisao samo dva poena, uz šut iz igre 1-6.

U Bruklinu je Čikago pobijedio domaće Netse 92:90 u izuzetno uzbudljivom duelu. Odlučujuće poene postigao je Nejt Robinson 22 sekunde prije kraja, "flouterom" preko Bruka Lopeza, koji je u posljednjim sekundama imao šut za tri poena, ali je bio neprecizan.

Čikago je dao posljednjih pet poena u meču, što je Bulsima donijelo pobjedu.
Veliki doprinos tome dao je Karlos Buzer sa svojih 29 poena i 18 skokova. Deng je postigao 18, a Batler 16 poena. Igrao je i Vladimir Radmanović, koji je za 12 minuta upisao dva poena (1-4 šut za dva, 0-2 za tri) i uhvatio jednu loptu.

Najbolji u ekipi Bruklina bio je Deron Vilijams sa 30 poena i 10 asistencija, a pratio ga je Bruk Lopez sa 28 poena. Odlukom trenera, Mirza Teletović nije ulazio u igru.

REZULTATI:

Bruklin - Čikago 90:92
Denver - Dalas 95:94
Oklahoma - San Antonio 100:88

TABELE:

ISTOK: Majami 58-16, Njujork 48-26, Indijana 48-27, Bruklin 43-32, Čikago 41-33, Atlanta 42-34, Boston 39-36, Milvoki 36-38, Filadelfija 30-44, Toronto 28-47, Vašington 28-47, Detroit 25-51, Klivlend 22-52, Orlando 19-57, Šarlot 18-57.

ZAPAD: San Antonio 56-20, Oklahoma 55-20, Denver 52-24, L. A. Klipers 50-26, Memfis 51-24, Golden Stejt 43-32, Hjuston 42-33, L. A. Lejkers 39-36, Juta 39-37, Dalas 36-39, Portland 33-42, Minesota 28-46, Sakramento 27-48, Nju Orleans 26-49, Finiks 23-52.

(MONDO, foto: Beta-AP)