Liga 6: Stotka Igokee

Široki deklasirao Bosnu u Sarejevu - 73:49, Igokea se poigravala sa Radnikom, na kraju 100:70!

Liga 6: Stotka Igokee Izvor: MONDO

Košarkaši Igokee su poslije poraza od Širokog u prošlom kolu, ove subote bijes iskalili na Radniku iz Bijeljine. Gosti iz Semberije pretrpili su debakl u Laktašima - 100:70.

Ekipa Dragana Bajića u kojoj nije bilo Korslija Edvarda bez problema je došla do druge pobjede u prvenstvu u kojem je glavni favorit za osvajanje titule.

Već na samom startu Eleksandrovčani su postavili stvari na svoje mjesto i prvu četvrtinu završili vođstvom 33:17, a iako je druga četvrtina završena u korist gostiju (24:20) nije bilo neizvjesnosti.

Igokea jeodlično koristila kontranapade i povećavala svoju prednost, a uspjela je i da dođe do magične cifre od 100 poena.

Domaći tim su predvodili Šulović sa 18 poena, Jorović sa 15 i Hemonds sa 14 poena, ali treba istaći  i dobar učinak mladih košarkaša igokee, Željka klještana koji je upisao 12 i Srđana Lončara koji je postigao devet poena.

"Stotki" Igokee doprinijeli su svi košarkaši pošto se svih 12 igrača upisalo u strelce.

Mladost iz Mrkonjić Grada savladala je u gostima Čapljinu 84:71 uz odličnu partiju mladog  Draška Kneževića. Dvedesetogodišnji bek šuter Mladosti postigao je 28 poena, uz sjajan šut za tri poena, postigao je šest trojki iz sedam pokušaja.

Gostovanje u Sarajevu protiv Bosne bio je lak zadatak za košarkaše Širokog. Konačan rezultat 79:43 u korist ekipe Damira Vujanovića sve govori.

Domaći košarkaši pružili su otpore samo u par uvodnih minuta, a od trenutka kada je Frimen prvo sa linije slobodnih bacanja izjednačio na 10:11, a onda i položio za vođstvo Širokog 12:10 na terenu je postojao samo jedan tim.

Već na poluvremenu Široki je imao +20, bilo je 43:23 a drugo poluvrijeme bilo je samo formalnost.

Frimen je predvodio Širokobriježane sa 17 poena, uz Šakića koji je postigao 16, dok je kod domaćin najbolji bio Rizvić sa deset postignutih poena.

Široki je tako došao do treće pobjede u isto toliko mečeva na startu Lige 6.