LIGA 6: Bosna preslaba za Igokeu

Aleksandrovčani lako i ubjedljivo savladali Bosnu 76:50 u meču 4. kola Lige 6.

LIGA 6: Bosna preslaba za Igokeu Izvor: MONDO

Igokea je opravdala ulogu favorita i na svom parketu bez problema došla do pobjede protiv Bosne – 76:50 (24:11, 18:16, 20:10, 14:13).

Ekipa Dragana Markovića za koju nisu nastupali kapiten Milan Dozet i Korsli Edvards te Štembergera koji se skinuo ali nije ulazio u igru već u prvoj četvrtini napravila je razliku (26:11) i kontrolisala meč do kraja, ne dozvolivši protivniku ni da se spusti na jednocifren zaostatak.

Igokeu su predvodili mladi Radukić sa 17 poena i iskusni Jorović sa 16 poena, dok se kod gostiju istakao Buza sa deset postignutih poena.

Nešto neizvjesniji bio je duel između bijeljinskog Radnika i Mladosti iz Mrkonjić Grada koji je završen pobjedom gostiju 87:86.

Mladost je do pobjede došla mnogo teže nego što se očekivalo, a malo je nedostajalo da u posljednjem period prokocka sve ono dobro što je uradila u prethodnom dijelu meča.

Poslije prilično izjednačenog prvog poluvremena koje je dobila rezultatom 49:45, Mladost je u trećoj četvrtini povisila prednost i činilo se da je meč riješen, ali se domaći košarkaši nisu predavali i uslijedio je odličan period Bijeljinaca.

Radnik je uspio da u posljednjem periodu ubaci 21 poen i devet sekundi prije kraja meča stigao je na samo poen zaostatka 86:87, ali to je bilo premalo vremena da se uradi nešto više.

Domaći košarkaši su logično napravili faul, Bjelić je promašio prvo, a onda i namjerno promašio drugo i sve je bilo gotovo.

Preostali meč trećeg kola između Širokog i Čapljine igra se sutra od 19 časova.