Lejkersi ispred Jute, Golden Stejt u plej-ofu

Kobi Brajant opet morao da "čupa" Lejkerse u posljednjoj četvrtini. Trinaesta uzastopna pobjeda Njujorka.

Lejkersi ispred Jute, Golden Stejt u plej-ofu Izvor: MONDO

Borba za osmu poziciju na tabeli Zapada trajaće, najvjerovatnije, do posljednjeg dana ligaškog dijela sezone.

Juta Džez (skor 41-38) ušli su u sinoćne mečeve pola koraka ispred Los Anđeles Lejkersa (41-37), ali su ta dva tima zamijenila mjesta, nakon što su "džezeri" kod kuće izgubili od Oklahome, a "jezeraši" u završnici slomili otpor Nju Orleansa - 104:96.

Šest minuta prije kraja bilo je neriješeno (84:84), a onda je Entoan Džejmison sa pet uzastopnih poena najavio pobjedu domaćina.

Kobi Brajant na poluvremenu je imao samo četiri poena, nakon tri odigrane četvrtine - sedam. Zato je u posljednjih 12 minuta ubacio čak 23 i sa ukupno 30 poena, šest skokova i šest asistencija ponovo bio igrač utakmice.

Sve brige oko plasmana u plej-of prebrinuli su Golden Stejt Voriorsi, pobjedom nad Minesotom, u meču koji je nakon serije fantastičnih partija donio "hlađenje" Nikole Pekovića (5p, 7sk).

Klej Tompson na drugoj strani je zabilježio 30, a Stefen Kari 24 poena i 10 asistencija, čime su pomogli "ratnicima" da obezbijede tek drugi plasman u doigravanje u posljednjih 19 godina!

Golden Stejt u tom periodu je bio učesnik plej-ofa samo 2007. godine, kada je kao osmi nosilac na startu eliminisao prvoplasirane Dalas Maverikse.

Rijedak uspjeh slave i Njujork Niksi - prvu titulu prvaka Atlantik divizije, još od 1994!

Pobjeda nad Vašingtonom 120:99 bila im je 13. uzastopna, a Karmelo Entoni je sa 36 poena, osam skokova i šest asistencija nadigrao lidera gostiju Džona Vola (33p).

Niksi su postigli čak 20 trojki iz 36 pokušaja, pri čemu se nije istakao njihov najubojitiji dalekometni šuter Džej Ar Smit, već Šampert, Novak i Kouplend sa po četiri pogotka iza linije 7,24 metra.

TABELE

ISTOK: Majami 61-16, Njujork 51-26, Indijana 49-29, Bruklin 45-32, Čikago 42-35, Atlanta 42-36, Boston 40-37, Milvoki 37-40, Filadelfija 31-46, Toronto 30-48, Vašington 29-49, Detroit 26-52, Klivlend 24-53, Orlando 19-59, Šarlot 18-60.

ZAPAD: San Antonio 57-20, Oklahoma Siti 57-21, Denver 53-24, Memfis 53-25, LA Klipers 51-26, Golden Stejt 45-33, Hjuston 44-34, LA Lejkers 41-37, Juta 41-38, Dalas 38-39, Portland 33-44, Minesota 29-48, Sakramento 27-50, Nju Orleans 27-51, Finiks 23-55.

(MONDO, foto: Beta/AP)