SL: Furiozan povratak Bertansa

Utakmica koju je propustio zbog suspenzije, motivisala je Davisa Bertansa da u pobjedi nad Slobodom u Užicu (83:62) pruži sjajnu partiju.

SL: Furiozan povratak Bertansa    Izvor: MONDO

"Parni valjak" protutnjao je kroz Užice u četvrtak popodne, u terminu atipičnom za košarkaške mečeve, a sve zbog pomjeranja kompletnog 4. kola Superlige Srbije, usljed Dana žalosti.

Crno-bijeli su više nego sigurnom igrom popravili skor na 4-0 i zadržali prvo mjesto na tabeli, kao jedina ekipa sa stoprocentnim učinkom.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već na poluvremenu, kada je Partizan imao "plus 17".

Maksimalna prednost gostiju iznosila je 32 poena (43:75 u 33. minutu), a Sloboda je u konačnom bilansu još dobro prošla - 62:83, po četvrtinama 13:20, 12:22, 16:21, 21:20.

Davis Bertans bez premca je bio igrač utakmice, sa 23 poena za 27 minuta na parketu, od toga 17 u prvom poluvremenu. Letonac je šutirao trojke 5/8, a ukupno iz igre sjajnih 66 odsto.

Istakli su se još Bogdan Bogdanović i Leo Vesterman sa po 11 poena, dok su centri Dejan Musli i Žofri Lovernj ubacili po 10.

Duško Vujošević pružio je od početka meča priliku Marku Čakareviću (4p), kao i Nikoli Milutinovu. Talentovani centar nije bio pri šutu (0/3 iz igre, 0/2 bacanja), ali je uhvatio sedam lopti. Igrao je i mladi Mihajlo Andrić, koji takođe nije imao zadovoljstvo da se upiše u strijelce (šut 0/2)...

U domaćem timu najbolji je Branko Anđić sa 19 poena, sledeći na listi bio je Dušan Kutlešić sa svega devet poena.

Jedini element u kojem Partizan nije bio dobar su slobodna bacanja, kojih je promašio 11 i to sve u prvih 20 minuta! U nastavku je učinak sa linije bio perfektan (6/6).

Crno-bijelima do pauze za Fajnal for ABA lige ostaju dvije utakmice na domaćem parketu, protiv Metalca i Konstantina.

(MONDO, foto: MN Press)