NBA: Revolveraški obračun Entonija i Durenta

Karmelo Entoni je u porazu Njujorka u Čikagu, poslije produžetka, ubacio 36 poena i zadržao prednost na čelu liste strijelaca.

NBA: Revolveraški obračun Entonija i Durenta Izvor: MONDO

Kako se ligaški dio sezone bliži kraju, tako je sve zanimljivije i ko će biti prvi strijelac lige: U finišu trke Karmelo Entoni iz Njujorka uspio je da prestigne trostrukog uzastopnog kralja strijelaca Kevina Durenta iz Oklahome na čelu liste.

Sa šest uzastopnih nastupa sa 35 i više poena, Entoni je stigao do prosjeka od 28,6 poena po meču, dok je Durent poslije dugo vremena na drugom mjestu sa 28,3.

Ipak, prethodne noći Entoni je mogao da se raduje samo podatku da je ubacio 36 poena, uz 19 skokova. Njegov tim zaustavljen je poslije 13 uzastopnih pobjeda na mjestu gdje se serije završavaju ove sezone.

Nakon što su Majami Hitu zagorčali život i raspršili snove da će srušiti rekord Los Anđeles Lejkersa iz ranih 70-ih od 33 uzastopne pobjede (zaustavili ih na 27), Čikago Bulsi su bili kobni za još jedan tim u formi - Njujork Nikse.

U "Junajted Centru", uz rekord sezone Nejta Robinsona od 35 poena, bilo je 118:111 u produžetku.

Džimi Batler iskočio je iz drugog plana i ubacio 22 poena, uz 14 skokova, dok je Karlos Buzer imao učinak od 13 poena i 15 skokova. Na taj način, tradicionalno "tvrdom" igrom, Bulsi su uspjeli da zaustave Entonija, koji jeste stigao do 36 poena, ali sa ne baš sjajnim procentom šuta i nijednom asistencijom od sredine prve četvrtine.

Vjerovatno je u glavi imao samo to kako igra i šta radi Durent u Oklendu.

A, on je ubacio 31 poen za manje od 35 minuta u igri, uz deset skokova, pa su mu nedostajale dvije asistencije za tripl-dabl. Oklahoma Siti Tander pobijedio je Golden Stejt Voriorse 97:116 na gostovanju i napravio veliki korak ka poziciji broj 1 na Zapadu, dok ih i dalje u stopu prate San Antonio Sparsi.

Durent baš voli Voriorse, protiv kojih je u novembru zabilježio tripl-dabl. Prvi do njega u napadu bio je Kevin Martin sa 23 poena koje je dostavio sa klupe. Oklahoma sada ima "pola" pobjede više od San Antonija, mada treba reći i da Tander ima prednost u međusobnom skoru sa Sparsima, pa bi Durent i drugovi bili ispred ukoliko bi dva tima imala identičan skor.

Stiven Kari ubacio je 22 poena, uz sedam asistencija za Voriorse, ali nije uspio da spase ekipu poraza, pa su sada Hjuston Roketsi takođe na "pola" pobjede zaostatka u trci za šestim mjestom.

U Čikagu, Njujork je silovito počeo i poveo 23:6 poslije samo šest minuta košarke. Imali su Niksi i 15 poena prednosti u trećoj četvrtini, ali je onda košem Luola Denga u prvom napadu četvrte četvrtine rezultat izjednačen na 82:82 i započeta je "klackalica" riješena tek u produžetku.

Bulsi su mogli da završe posao i prije produžetka, jer su serijom 19:8, šest minuta prije kraja (99:90) preuzeli kontrolu nad utakmicom. Ipak, u posljednjih 5:42 nisu pogodili koš iz igre, pa je Entoni sa dva ubačena slobodna bacanja 14,5 sekundi prije kraja izborio dodatnih pet minuta.

Dva najbolja strijelca Niksa, Entoni i Džej-Ar Smit ukombinovali su 64 poena, ali uz očajan procenat šuta - 24/61 (39,3%), gdje je prednjačio Smit sa 11/27.

ISTOK: Majami 62-16, Njujork 51-27, Indijana 49-29, Bruklin 46-32, Čikago 43-35, Atlanta 43-36, Boston 40-38, Milvoki 37-41, Filadelfija 31-47, Toronto 30-48, Vašington 29-50, Detroit 27-52, Klivlend 24-54, Orlando 20-59, Šarlot 18-60.

ZAPAD: Oklahoma Siti 58-21, San Antonio 57-21, Denver 54-24, L. A. Klipers 52-26, Memfis 53-25, Golden Stejt 45-34, Hjuston 44-34, L. A. Lejkers 42-37, Juta 41-38, Dalas 38-40, Portland 33-45, Minesota 29-49, Sakramento 28-50, Nju Orleans 27-52, Finiks 24-55.

(MONDO, foto: Beta/AP/Jim Prisching, Ben Margot)