SL: Partizan mt:s lako sa "fenjerašem"

Crno-bijeli bez mnogo trzavica pobijedili Metalac u Pioniru, 86:68.

SL: Partizan mt:s lako sa "fenjerašem" Izvor: MONDO

Crno-bijeli nižu pobjede u Superligi Srbije i bez trenera Duška Vujoševića i Vladimira Lučića i uz njih.

Šef struke šampiona odradio je dva meča suspenzije zbog štipanja sudije tokom "vječitog derbija" i u nedjelju uveče ponovo vodio ekipu tokom meča. Imao je šta i da vidi:

PARTIZAN MT:S - METALAC 86:68 (18:17, 29:15, 24:14, 15:22)

Jači za oporavljenog kapitena Vladimira Lučića (igrao 15 minuta, postigao tri poena), crno-bijeli su bez većih problema pobijedili Metalac. Valjevci su bili rezultatski blizu favoritu samo do finiša prve četvrtine.

Vladimir Dašić doveo je goste u petom minutu u vođstvo 11:7, poslije čega je Davis Bertans izjednačio sa četiri uzastopna poena (trojkom i slobodnim bacanjem), a Žofri Lovernj sa tri doveo šampiona u prednost (14:11), koju nije ispuštao do kraja.

Trojka Dragana Milosavljevića u 12. minutu (za 27:21) najavila je period još bolje i efikasnije igre domaćih, pa je 3.500 gledalaca u "Pioniru" već do poluvremena gledalo povećavanje prednosti svojih ljubimaca (45:29).

Vujošević je u drugom poluvremenu pružio svim igračima priliku, a najmanje vremena na parketu od domaćih košarkaša proveo je Marko Čakarević (osam).

Najefikasniji igrač Partizana mt:s ponovo je bio Davis Bertans sa 17 ubačenih poena (4/7 za tri), uz pet skokova. Najbolji u poraženom timu bio je Dragan Kruščić, sa 15 poena.

Lider prvenstva sačuvao je maksimalni skor i potvrdio da u dobroj formi dočekuje duel sa Igokeom u polufinalu ABA lige, 25. aprila. Do odlaska na meč sezone igraće protiv Konstantina u Pioniru. Taj meč zakazan je za srijedu.

Sa druge strane, Metalac je ostao jedini superligaš koji još nijednom nije trijumfovao ove sezone. Stoga je jasno da će i za ekipu Milovana Stepandića naredni meč, protiv Crvene zvezde Telekom, imati ogroman značaj.

PARTIZAN MT:S: Lovernj 5 (5 sk), Milutinov 11 (5 sk), Vesterman 10 (5 sk, 7 as), Gordić 2 (5 as), Lučić 3, Milosavljević 10, Bogdanović 6, Gagić 4, Musli 10, Čakarević 4, Đekić 4, Bertans 17 (4/7 za tri).

METALAC: Tanasković, Dašić 5 (6 sk), Kruščić 15 (4 as), Đukanović 4, Marojević, Dedijer, Tomašević 9, Živanović 14, Balmazović 11 (3/5 za tri, 4 sk), Dujković 4, Vraneš 6, Jokić.

Konstantin - Sloboda 79:59

TABELA: Partizan mt:s 5-0, Mega Vizura 4-1, Crvena zvezda Telekom 3-2, Vojvodina 3-1, Radnički 2-2, Konstanin 1-4, Sloboda 1-4, Metalac 0-5.

(MONDO, foto: MN Press)