NBA: Nigdje neizvjesnosti!

Majami i Oklahoma "pregazili" svoje rivale u prvim plej-of mečevima, dok su San Antonio i Indijana bili nešto manje ubjedljivi.

NBA: Nigdje neizvjesnosti! Izvor: MONDO

Četiri utakmice, četiri pobjede favorita, ukupnom razlikom od 83 poena! Gostujući timovi jedva da su dobili neku četvrtinu, o pobjedama nisu mogli ni da razmišljaju.

Plejmejker Milvokija Brendon Dženings prognozirao je da će Milvoki eliminisati Majami sa 4:2 u seriji, ali sudeći po rezultatu prve utakmice 110:87, ta serija će šampionu poslužiti tek da se zagrije za ozbiljnije protivnike.

Oklahoma je dočekala Hjuston, predvođen bivšim asom Tandera, Džejmsom Hardenom, a Kevin Durent, Rasel Vestbruk i Serž Ibaka nisu imali milosti prema prijatelju "trejdovanom" pred sam početak sezone - 120:91!

Oporavljeni Manu Đinobili pomogao je Timu Dankanu i Toniju Parkeru da iskontrolišu meč sa Lejkersima, koji su izvukli častan poraz (91:79), ali gotovo da nijednog trenutka nisu zaprijetili Sparsima.

Bez povrijeđenog Kobija Brajanta, "jezeraši" su početkom treće četvrtine smanjili sa 12 na četiri poena razlike, ali su brzo vraćeni u podređen položaj...