NBA: "Ratnici" pogađali cijelo veče

Golden Stejt slavio u Denveru, ubacivši 65 odsto šuteva iz igre. Majami i Njujork ponovo sigurni kod kuće.

NBA: "Ratnici" pogađali cijelo veče  Izvor: MONDO

Još jedan tim, poslije Čikago Bulsa, uspeo je da iz prva dva meča u gostima izvuče neriješen ishod (1:1) i tako preotme prednost domaćeg terena.

Golden Stejt Voriorsi odigrali su impresivnu utakmicu i nanijeli Denveru prvi poraz na njegovom parketu nakon više od tri meseca - 131:117!

Procenat šuta iz igre Golden Stejta (64,6) najviši je na jednoj plej-of utakmici u posljednje 22 godine. Juta Džez su 1991. u pobjedi nad Finiksom šutirali 65,1 odsto.

Pobjedu "ratnika" još impresivnijom čini podatak da su je ostvarili bez Ol star krilnog centra Dejvida Lija, koji je zbog povrede u prvom duelu uvodne runde doigravanja završio sezonu. Četvorica "startera" ubacila su preko 20 poena: Stiven Kari 30, Džaret Džek 26, debitant Harison Barns 24 i Klej Tompson 21.

Majami je do druge pobjede nad Milvokijem (98:86) stigao teže nego dva dana ranije. Baksi su u posljednjih 12 minuta ušli sa svega tri poena zaostatka (68:65), a onda su Lebron Džejms i četvorica igrača sa klupe serijom od 12:0 raspršili nade u "brejk".

Njujork je poslao Boston u "rupu" još jednom sjajnom partijom u defanzivi u drugom poluvremenu.

Gosti su na odmor otišli sa prednošću od 48:42, ali su u nastavku svedeni na 23 postignuta poena, dok su Niksi samo u trećoj četvrtini ubacili 32.

Boston je u drugim poluvremenima dve utakmice u Medison Skver Gardenu dao ukupno 48 poena!

Njujork je posljednji put imao vođstvo od 2:0 u plej-of seriji prije 13 godina protiv Toronta.

Još jedna dobra vijest za navijače Niksa je da bi Amari Studemajer mogao da se vrati u tim, ako se plasiraju u sljedeću rundu.