SL: Radnički u seriji, ali i dalje peti

Kragujevčani dobili i treću utakmicu na svom parketu u posljednjih nedjelju dana - 86:66 protiv Metalca.

SL: Radnički u seriji, ali i dalje peti Izvor: MONDO

Košarkaši Radničkog u drugom poluvremenu su relativno lako slomili otpor gostiju iz Valjeva, za koje zbog povrede koljena nije mogao da nastupi najbolji igrač Bojan Bakić.

Nakon pobjeda nad Partizanom mt:s i Konstantinom, savladali su i Metalac, popravivši skor na 5-4.

Metalac je košem Slavka Vraneša dobio prvu četvrtinu rezultatom 15:21, što je bila i njegova najveća prednost. Ona nije potrajala, pošto je Radnički brzo preokrenuo na 31:26, serijom od 13:2, u okviru koje je oporavljeni Aleksandar Ćapin ubacio dvije trojke.

Na poluvrijeme se ipak otišlo sa neriješenim rezultatom (34:34).

Metalac je održavao priključak do 24. minuta i trojke Stefana Balmazovića (43:41), ali Radnički je onda za svega tri minuta "prelomio" serijom od 13:0!

Stefan Birčević pogodio je dva puta van linije od 6,75 metara, a Stefan Sinovec jednom, za ubjedljivih 56:41. Posljednji trzaj Metalca bio je prilazak na 58:48, Radnički je do kraja u egzibicionoj igri vodio i sa 24 poena razlike...

Osim Stivena Markovića, koji je prošle nedjelje odstranjen iz tima, Miroslav Nikolić na ovom meču nije računao ni na Bojana Krstovića.

Zanimljivo je da su se na listi strijelaca sa po 14 poena izdvojila čak četvorica igrača - Birčević (7sk), Ćapin, Sinovec i Uroš Nikolić (8sk). Vladimir Dašić je sa 25 poena i 14 skokova bio daleko najistaknutiji u poraženom timu.

Balmazović je dodao 12 poena, a Vraneš sedam poena, osam skokova i pet blokada.

REZULTATI I PAROVI 9. KOLA:

Radnički - Metalac Koteks 86:66 (34:34)
Sloboda - Vojvodina Srbijagas 19.30
Konstantin - Mega Vizura 20.00
Partizan mt:s - Crvena zvezda Telekom 21.00

TABELA: Partizan 7-1, Mega 6-2, Zvezda 5-3, Vojvodina 5-3, Radnički 5-4, Sloboda 2-6, Metalac 2-7, Konstantin 1-7.

(MONDO, foto: MN Press)