NBA: Indijana i Memfis slavili kod kuće

Pejsersi bolji od Njujorka (82:71), a Grizliji savladali Oklahomu - 87:81 i poveli sa 2:1 u polufinalnim serijama plej-ofa

NBA: Indijana i Memfis slavili kod kuće Izvor: MONDO

U trećoj utakmici polufinala plej-ofa Istočne konferencije Indijana je pred svojim navijačima savladala Njujork sa 82:71 i povela sa 2:1 u seriji u kojoj se igra do četiri pobjede.

Najzaslužniji za pobjedu Indijane bio je Roj Hibert sa 24 poena i 12 skokova, a dobru partiju pružio je i Pol Džordž, koji je upisao 14 pogodaka, uz po osam uhvaćenih lopti i asistencija.

Kod Niksa istakao se Karmelo Entoni sa 21 poenom i pet skokova. On je ujedno bio jedini igrač Njujorka koji je zabilježio dvocifren učinak.

Niksi će priliku da konsoliduju redove imati do utorka kada ih čeka naredni meč polufinalne serije, takođe u Indijanapolisu.

Najvažnije detalje sa meča pogledajte OVDJE

Prednost domaćeg terena iskoristio je i Memfis. Grizliji su na svom parketu pobijedili Oklahomu sa 87:81 i poveli u polufinalnoj seriji plej-ofa Zapadne konferencije sa 2:1.

Najzaslužniji za trijumf Grizlija bio je Mark Gasol. Španski reprezentativac upisao je 20 poena, od čega 16 u drugom poluvremenu. Domaći tim je u posljednjem minutu meča, kada se rešavalo pitanje pobjednika, zadržao visoku koncentraciju i pogodio šest puta sa linije slobodnih bacanja.

Uz Gasola, u dresu Memfisa, koji još uvijek nije poražen na domaćem terenu u plej-ofu, dobru partiju pružio je i Majk Konli sa 14 poena, sedam skokova i šest asistencija.

Oklahomu je predvodio Kevin Durent sa 25 poena, 11 uhvaćenih lopti i pet asistencija.

Naredna utakmica, takođe u Indijanapolisu, na programu je u utorak.