SL: Novica "ubica" vodi Megu u plej-of

Veličković sa 37 poena i indeksom 43 najzaslužniji za trijumf ekipe protiv Radničkog (87:85) u 10. kolu Superlige.

SL: Novica "ubica" vodi Megu u plej-of  Izvor: MONDO

Mega Vizura dobila je već Radnički u Kragujevcu ove sezone, a u 10. kolu Superlige potvrdili su na svom terenu da to nije bila slučajnost.

Tim trenera Dejana Milojevića slavio je u rano popodne u nedjelju u Vizuri u neizvjesnom meču sa 87:85 (22:15, 20:19, 24:26, 21:25) čime su otvorili vrata plej-ofa i ABA lige.

A najzaslužniji za trijumf Mega Vizure, ukupno osmi u Superligi, bio je Novica Veličković.

Reprezentativac Srbije je upisao 37 poena, osam skokova i dve asistencije, uz indeks korisnosti 43!

Radnički je na drugoj strani, svjestan da ih samo pobjede do kraja Superlige ostvaljaju u trci za plej-of, jurio domaćina poslije zaostatka u prvom poluvremenu, i uspeo da stigne do izjednačenja u 37. minutu meča.

Ipak, u najvažnijim trenucima, Mega je bila sigurnija. Serijom 6:1, od kojih je bila ključna trojka Vasilija Micića, pobjegli su na bezbednih 80:75, ali ne zadugo, budući da se učenici Miroslava Nikolića nisu predavali do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Trojkama Miloša Borisova i Stefana Sinoveca u posljednjim sekundama meča praktično su uhvatili priključak za Megom (85:86), a onda je Micić bio uspješan samo jednom sa linije penala, što se ispostavilo kao dovoljno, budući da Radnički nakon toga nije imao vremena da uputi loptu ka protivničkom košu.

Osim Veličkovića pobjedi Mege doprinos su dali i Boban Marjanović sa 11 pogodaka i osam uhvaćenih lopti, dok je Micić uz 11 poena zabilježio i pet skokova i osam asistencija.

U dresu Radničkog istakao se Sinovec sa 27 poena i sedam uhvaćenih lopti, Teriko Vajt zabilježio je 19 pogodaka, a Borisov je duel okončao sa učinkom od 17 poena.

REZULTATI 10. KOLA

Mega Vizura - Radnički Kragujevac 87:85
Konstantin - Crvena zvezda Telekom (večeras)

U SUBOTU
Metalac Valjevo - Sloboda Užice 89:56
Vojvodina Novi Sad - Partizan mt:s 85:100

TABELA: Partizan 8-2, Mega Vizura 8-2, Crvena zvezda 6-3, Vojvodina 6-4, Radnički 5-5, Metalac 3-7, Sloboda 2-8, Konstantin 1-8.

(MONDO, foto: MN Press)