NBA: Memfis kao Olimpijakos! (VIDEO)

"Grizliji" nadoknadili 17 poena zaostatka i pobijedili Oklahomu, za vođstvo 3:1 u seriji. Majami takođe samo što nije eliminisao Čikago (3:1).

NBA: Memfis kao Olimpijakos! (VIDEO) Izvor: MONDO

I Memfis je satkan od šampionskog materijala.

Uprkos tome što je Oklahoma vodila 17 poena u prvom poluvremenu (46:29), tim Lajonela Holinsa izborio je pobjedu u produžetku: 103:97 (18:29, 30:27, 28:20, 18:18, 9:3).

Pogledajte video

Poput evropskog šampiona, nastavio je da igra svoju igru uprkos "debelom" minusu i izjednačio krajem treće četvrtine.

Zek Randolf i Mark Gasol pogađali su u finišu, za vođstvo 94:92. Međutim, Kevin Durent postigao je 6,4 sekunde prije kraja koš za izjednačenje, sa kojim je produžetak bio zagarantovan (94:94).

"Tandere" je u dodatnom periodu potpuno "izdao" šut, pa su pogodili samo jednom iz devet pokušaja. Na primjer, Kevin Durent (27 poena) je promašio svih pet puta.

Uprkos tome što je najbolji igrač poraženog tima konačno dobio podršku saigrača, nije nasmijan završio meč. Serž Ibaka ubacio je 17 poena, Martin 18, a Redži Džekson 15.

Sa druge strane, Majk Konli bio je najraspoloženiji igrač Memfisa sa 24 postignuta poena. Randolf i Gasol ispratili su ga sa po 23.

Centar Oklahome Kendrik Perkins još jednom je odigrao katastrofalno u napadu. Za 24 minuta u igri opet je postigao dva poena, treću utakmicu uzastopno.

Peti meč biće odigran u Oklahomi u srijedu.

Lebron Džejms i Majami još jednom nisu ostavili nikakvu nadu Čikagu da može da eliminiše šampiona.

Najbolji igrač lige ubacio je 27 poena, a "Hit" je umalo oborio rekord franšize u najmanjem broju primljenih poena u jednoj plej-of utakmici - 88:65 (21:15, 23:18, 17:9, 27:23).

"Zaradili smo takav rezultat. Nikada ništa nije lako", rekao je poslije meča centar pobjedničkog tima Kris Boš.

Zanimljivo da Bulsi nikada ranije nisu postigli manje od 69 poena na jednom plej-of meču, a treća četvrtina sinoćne utakmice takođe im je najneefikasnija u istoriji.

Šampion je na poluvremenu vodio 11 poena, a u trećoj dionici definitivno "prelomio".

Boš je završio meč sa 14 poena, a njegov tim lako je pobijedio uprkos slaboj igri Dvejna Vejda (6 poena), najviše uzrokovanoj ponovljenom povredom desnog koljena.

Najefikasniji igrač poraženog tima bio je Džimi Batler, sa 12 ubačenih poena.

Naredni meč polufinala Istočne konferencije takođe će biti odigran u Majamiju, u srijedu.

(MONDO, foto: Beta/AP/Danny Johnston)