Vujošević "pojačao" treninge

Trener crno-bijelih izjavio je da već priprema ekipu za plej-of, ali da želi što više pobjeda u posljednja četiri kola Superlige.

Vujošević "pojačao" treninge  Izvor: MONDO

Partizan mt:s u završnicu ligaškog dijela ulazi kao vodeći na tabeli, sa istim skorom kao i Mega Vizura (8-2).

S obzirom na pobjede u oba međusobna susreta i dobar raspored do kraja (Sloboda i Radnički u Pioniru, Metalac i Konstantin u gostima), crno-bijeli su svakako favoriti da u plej-of uđu sa "pol pozicije".

Duško Vujošević stoga je odlučio da intenzivira rad na treninzima, kako bi ekipa dočekala polufinale doigravanja u top formi.

"Poslije veoma značajne pobjede u Novom Sadu, želimo da kroz pojačani trening dovedemo ekipu na kvalitetniji nivo pred početak plej-ofa. Naravno da nam je jako značajno i da ostanemo na pobjedničkom kolosjeku, kako bismo zadržali pozitivnu atmosferu u završnici sezone", rekao je Vujošević.

Partizan je u subotu protiv Vojvodine delovao impresivno, posebno u prvom poluvremenu, kada je postigao 60 poena, uz veliki broj koševa iz kontranapada.

Sloboda u posljednje vrijeme bilježi slabije rezultate, a na ekipi Vladimira Đokića vidi se da nije spremna za 40 minuta igre, s obzirom na finansijske probleme i propuštene treninge. Tako su nedavno na gostovanju Zvezdi doživjeli rezultatski debakl (85:51), iako su početkom treće četvrtine bili u "egalu".

"Oni su već ulaskom u Superligu napravili lijep uspjeh. Pobijedili su dva vrlo jaka protivnika (Metalac i Radnički) i odigrali niz dobrih utakmica. Kao i većina klubova, nažalost, opterećeni su nizom problema i sigurno im nije lako, ali se i dalje bore i žele da što časnije završe sezonu".

Partizan je u prvom dijelu takmičenja u Užicu slavio rezultatom 83:62.

Utakmica počinje u srijedu u 19.30 časova, a ulaznice po cijeni od 100 i 200 dinara biće puštene u prodaju dva i po sata ranije.

U sklopu akcije "11 godina crno-bijelih radosti", ulaz je besplatan za sve dječake i djevojčice rođene 2002. ili kasnije.

PAROVI 11. KOLA: (sreda)

Radnički Kragujevac - Crvena zvezda Telekom 18.00
Mega Vizura - Metalac Koteks 18.00
Partizan mt:s - Sloboda 19.30
Konstantin - Vojvodina Srbijagas 20.00

TABELA: Partizan 8-2, Mega 8-2, Zvezda 7-3, Vojvodina 6-4, Radnički 5-5, Metalac 3-7, Sloboda 2-8, Konstantin 1-9.

(MONDO, foto: MN Press)